Барселона продължава с фантастичното си представяне от началото на сезона във всички турнири. Отборът на Ернесто Валверде все още е непобеден, а тази вечер каталунците си гарантираха участие на ¼ финалите от турнира за Купата на Краля.

Това стана след разгромен успех 5:0 в реванша срещу Селта, който прати играчите на Ернесто Валверде в следващата фаза на надпреварата. В първия мач двата отбора бяха стигнали до равенство 1:1.

Барселона - Селта 5:0, шоу на Меси и каталунците!

Кой ще продължи към 1/4 финалите за Купата на Краля?

С оглед доброто представяне на галисийците срещу Барселона, се очакваше на "Камп Ноу" зрителите да видят равностоен мач, в който крайният победител да не е ясен през по-голямата част от двубоя.

Да, но гениалният Лионел Меси бе решил друго!

Звездата на каталунците набързо уби каквато и да било интрига в рамките на по-малко от четвърт час.

Снимка 333620

След 13 минути игра аржентинецът се възползва от пас на Жорди Алба от левия фланг, за да вкара от движение за 1:0!

Минута и половина по-късно ситуацията се повтори, а техничарят с №10 удвои преднината на Барселона за кеф на най-новата покупка - Филипе Коутиньо, който изгледа мача от трибуните на "Камп Ноу".

Снимка 333615

След по-малко от половин час Меси пак бе в центъра на вниманието, отчитайки се с перфектна асистенция към Жорди Алба, който покачи на 3:0 от близка дистанция.

Гостите не знаеха буквално къде се намират, което позволи и на Луис Суарес да се разпише след мощен удар пред вратарското поле - 4:0, резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част темпото на игра очаквано спадна, а Меси напусна терена след час игра, отстъпвайки мястото си на Усман Дембеле. Последният пък загатна, че има сериозен потенциал с отличен пробив и няколко интересни хрумвания пред вратата на гостите.

Снимка 333616

Младата надежда и голмайстор за каталунците от първия мач на "Балаидос" - Хосе Арнаис, също се появи на терена и отново имаше шанс да се разпише, но ударът му от малък ъгъл в наказателното поле не намери очератнията на вратата след пас от дълбочина на Дембеле.

Крайният резултат оформи Иван Ракитич, който вкара с глава след асистенция на Дембеле от корнер!

5:0, поредно шоу на Лионел Меси, поредна победа за Барселона...