Реал (Мадрид) изостава на 16 точки от лидера в Ла Лига - Барселона, а играта на отбора не отговаря на зададените критерии от тима през изминалия сезон. Белия балет губи необичайно много точки на своя стадион "Сантиаго Бернабеу".

Вестник "Marca" прави анализ на проблемите в Реал, които са причина за негативните резултати на тима.

Несигурност в защита

Реал (Мадрид) действа несигурно в защита. При гостуването на "Балаидос" играчите не Зидан не бяха в състояние да спрат своите противници в нито един от по-сериозните моменти пред вратата на Кейлор Навас. Реал е допуснал шест гола в последните три мача в Ла Лига, което говори за много слабо представяне на отбраната.

Отборът не е в състояние да затваря мачовете си

Реал показва изненадваща слабост в моментите, в които трябва да затвори мачовете си и да спечели дадения двубой. Срещу Виляреал на "Сантиаго Бернабеу", "белия балет" създаде много на брой положения, но нито едно не бе реализирано. В крайна сметка гостуващият отбор спечели трите точки след контраатака в последните минути. При гостуването на Селта, Реал (Мадрид) обърна резултата от 0:1 до 2:1, но не успя да затвори срещата, а галисийците дори изпуснаха да стигнат до победата в двубоя.

Липсата на изненада

Неотдавна Реал (Мадрид) разполагаше с офанзивен фактор, който бе в състояние да унищожи съперниковата отбрана. "Кралете" разполагаха с изненада, тъй като и Марсело, и Карвахал бяха в състояние да вкарат гол и да завършат успешна атаката на отбора. В момента бразилският футболист видимо не се намира в най-доброто си състояние и не само това, но носи огромна вина за някои от попаденията във вратата на Кейлор Навас.

Головата немощ на Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо е отбелязал само 4 гола в 14 мача за повече от 1200 минути игрово време. Това са числата на сметката на португалеца в Ла Лига. През миналия сезон той вкара 12 гола в първите си 13 мача. Не само това, но нито един от съотборниците на Кристиано в нападение не му помага достатъчно активно. В 18-те мача за първенство нито един футболист на Реал (Мадрид) не е успял да вкара поне пет гола, което е шокиращо.

Халфовата линия

Преди няколко месеца Каземиро, Модрич и Кроос бяха определяни като най-добрата халфова линия в Европа. Сега те се представят много под нивото си и не могат да спрат съперниковите атаки. Изглежда, че тримата не се разбират добре на терена и трябва да бъде потърсено друго решение. Ако все пак тримата успеят да възстановят силния почерк в играта си, ще бъдат от ключово значение за евентуалното възраждане на Реал.

Реал (Мадрид) - неподходящо място

През миналия сезон Зинедин Зидан можеше да разчита на голям принос от футболистите от резервната скамейка. Не само Алваро Мората и Хамес Родригес, но също така на Пепе, Данило и Мариано. Кристиано Роналдо призна, че отборът е по-слаб от миналата година, което не се хареса никак на Серхио Рамос и породи неразбирателство между двамата. Числата показват, че португалецът е прав.

Зизу не взима решения

Миналият сезон Зидан организира много добре играта на отбора с промените, които правеше по състава си. Говореше се за "галското цвете" по отношение на точките спечелени в последните минути на мачовете. През настоящия сезон решенията на треньора се обърнаха срещу него и дадоха негативни резултати. Зидан също така е обвиняван, че взима много бавно своите решения.

Отписаната титла в Ла Лига

Разликата от Барселона е 16 точки, а може и да нарасне. В момента Реал (Мадрид) е четвърти и има само една точка преднина пред Виляреал, но е и с мач по-малко. Падането на пето място ще бъде разруха за Реал. За момента "белия балет" е спасен от непостоянното представяне на Севиля и Виляреал.