Още един представител на испанския футболен елит си взе довиждане с турнира за Купата на краля.

На сравнително ранен етап от надпреварата, в двубой от 3-ия кръг, Кадис отстъпи при визитата си на Жирона.

Марселино – кошмарът на Реал

"Сега ни престои финал, а имаме и ден по-малко за почивка от Барса"

Домакините се наложиха с 2:0, като изиграха срещата според указанията на своя треньор, прогнозирал подобен резултат преди началото на сблъсъка.

Фактът, че Жирона ще търси убедителен успех пролича още в първата част от срещата, като атаки към вратата на Кадис не липсваха, но за съжаление на домакините те така и не успяха да открият резултата.

Кандидат за Ла Лига вкара 5 безответни гола на елитен съперник и го изхвърли от турнира за Купата на краля

Решително за развоя на сблъсъка се оказа изгонването на Томас Пиня

Само 3 минути след паузата обаче Валери Фернандес даде заслужена преднина на Жирона.

Още 10 минути по-късно жиронци решиха всичко в мача, като отново с попадение на Фернандес затвърдиха превъзходството си и сложиха край на интригата в сблъсъка.