Холандският нападател Рууд ван Нистелрой вкара четири гола, а Реал (Мадрид) разгроми Осасуна като гост с 4:1 в мач от десетия кръг на Примера дивисион, за да се изкачи на трета позиция във временното класиране.

Ван Нистелрой откри резултата в 12-ата минута. Той вкара отблизо отбитата след удар на Робиньо топка от вратаря Рикардо Лопес за 1:0.

В 27-ата минута холандецът отново бе най-съобразителен в наказателното поле на съперника, след като опит за изчистване се отби в тялото на Робиньо и Ван Нистелрой за втори път опъна мрежата зад Лопес.

Малко преди почивката мачът бе спрян за малко, след като вратарят на гостите Икер Касияс бе ударен с хвърлена от трибуните запалка. Той все пак не пострада сериозно и продължи срещата.

Секунди преди края на първата част Ван Нистелрой оформи хеттрика си с диагонален удар от границата на наказателното поле.

През второто полувреме Валдо Лопес върна едно попадение в 64-ата минута с точен изстрел с глава след центриране от ъглов удар.

Шест минути преди последния съдийски сигнал Емерсон изведе Ван Нистелрой в чиста позиция и той отбеляза четвъртия си гол в мача и общо осми за сезона.