Тимът на Осасуна спечели гостуването си в регионалното дерби срещу Атлетик (Билбао) с 1:0. Единственият гол в срещата бе дело на капитана Ойер.

Халфът на гостите вкара в 29-ата минута, след като топката бе центрирана в наказателното поле от фаул, където футболист на Осасуна успя да я отклони към свой съотборник, който стреля към вратата. Стражът на домакините спаси, но при добавката на Ойер, не успя да реагира.

През втората част домакините показаха по-добра игра, но късметът не бе на тяхна страна. В заключителните секунди Адурис бе много близо до изравняването на резултата, но ударът му срещна левия страничен стълб.

Така Осасуна си тръгна с трите точки от "Сан Мамес" и се изравни в класирането с днешния си съперник.