Севиля и Еспаньол завършиха 2:2 в първия мач за днес от испанската Ла Лига. Андалусийците поведоха, но гостите успяха да направят пълен обрат. Червен картон на Виктор Санчес даде огрмно игрово предимство на андалусийците в последните минути, но те успяха само да изравнят чрез новопривлечения Сусо.

Домакините поведоха чрез Лукас Окампос в 15-ата минута. Сусо центрира и Окампос отбеляза с глава от близо.

Гостите от каталунската столица изравниха в 35-ата минута. Адри Ембарба отбеляза от пряк свободен удар. Ударът му по земя мина под скочилата стена и влезе в левия ъгъл на вратата.

Снимка 466990

Източник: EPA/БГНЕС

Китайската звезда Ву Лей направи резултата 2-1 за Еспаньол 50-та минута.  Ву стреля много силно под малък ъгъл след подаване на Джонатан Кайери.

В 69-ата минута Виктор Санчес получи втори жълт картон и Ву Лей трябваше да отстъпи мястото си на Виктор Гомес, за да може да се запази защитната постройка на треньора Абелардо.

В 80-ата минута Сусо стреля по земя от границата на наказателното поле след влизане на вътре. Топката влезе по земя в левия ъгъл на вратата на Лопес. Това е първи гол на дошлия от Милан Сусо.

Снимка 466989

В последните минути натискът на домакините беше много сериозен, но те така и не успяха да вкарат победно попадение. Кабрера стана герой за Еспаньол, след като успя на няколко пъти да блокира опасни удар.

Севиля само успя да настигне четвъртия Атлетико (Мадрид), като двата тима имат по 40 точки от 24 мача. Еспаньол спечели ценна точка в битката за оцеляване и е на 19-ата позиция с 19 точки. Пред каталунския тим е Селта с 20 точки, а на последна позиция е Леганес с 18 точки. И Селта и Леганес все още не са изиграли мачовете си от 24-ия кръг.