Осасуна и Севиля завършиха 0:0 в двубой от 36-ия кръг на Примера. Двата състава предложиха открит и интересен футбол, но така и не си отбелязаха попадения. Домакините разчитаха на солидна защита и основната си заплаха Валтер Пандиани.

Бившият нападател на Депортиво (Ла Коруня) имаше няколко изгодни възможности да се разпише, но не съумя. Севилци пък задържаха по-дълго топката в свое владение и разчитаха на комбинации, с които да пробият защитата на Осасуна.

В търсене на попадение в средата на втората част Маноло Хименес пусна в игра Диего Капел. Крилото направи добро включване, раздвижвайки атаката. „Белите" определено трябва да съжаляват повече за пропуснатите три точки.

Фреди Кануте и Луиш Фабиано имаха добри възможности да се разпишат. Удар на бразилеца с глава в 77-ата минута срещна напречната греда и излезе в аут.

Гостите останаха с човек по-малко в 82-ата минута, когато за втори жълт картон беше изгонен Кофи Ромарик. Численото равенство на терена се възстанови в 90-ата минута, когато директен червен картон получи Серхио от Осасуна.

Точката оставя Севиля на третото място с актив от 65 т. Така два кръга преди края севилци си осигуриха място в Шампионската лига.