Селта загуби домакинството си на Реал (Мадрид), в отложена среща от програмата на испанското футболно първенство.

Битката на стадион "Балаидос" завърши при резултат 1:4.

Точен на два пъти за гостуващия гранд беше Кристиано Роналдо. Португалецът се разписа в началото на мача и три минути след старта на второто полувреме, на практика връчвайки успеха на своя състав.

Третото попадение за гостите бе дело на Карим Бензема (70'), а минутка преди той да се разпише, Гуидети вкара почетния гол за Селта. Крайното 1:4 оформи Тони Кроос (88').

Двубоят бе ключов за "кралете" в битката им с Барселона за титлата в Ла Лига. Благодарение на победата си, те ще финишират под номер едно дори и ако спечелят само точка в последния си мач за сезона - срещу Малага.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на "Балаидос":

НА ЖИВО: Селта (Виго) - Реал (Мадрид) 1:4!

"Галактикос" в серия от 62 мача във всички турнири, в които са се разписвали

Първото полувреме в никакъв случай не премина под доминацията на един от двата тима, като по-скоро беше динамично, с положения и пред двамата вратари.

Откриващите минути бяха по-добри за гостите, като действията на "галактикос" изглеждаха по-настоятелни и експанзивни, а звездите на тима сякаш опитваха да спазват стриктно зададени им инструкции и насоки.

В 10-ата минута териториалният превес на столичани даде ефект, като с премерен изстрел от средна дистанция звездата на "кралете" - Кристиано Роналдо откри резултата - 0:1.

Снимка 294439

С оглед случилото се до този момент от сблъсъка, предимството за Реал беше по-скоро заслужено.

В рамките на цели 20 минути след попадението си обаче, гостите приемаха играта в собствената си половина, като можеха сериозно да пострадат от този си подход.

Основен дразнител за "бялата" отбрана беше Яго Аспас, който не спираше да захранва колегите си в нападение с подавания, а често и самият той се включваше в акциите на състава.

Заради настоятелността си пред гола и изразходваните нерви обаче, Аспас си заслужи и официално предупреждение от главния арбитър.

Снимка 294452

Десетина минути преди почивката Вас стреля мощно от свободен удар, но Кейлор изби шута му.

Непосредствено преди паузата пък Роналдо изведе Бензема в чудесна голова позиция, но страничният съдия вдигна флага си, маркирайки засада. Повторенията показаха, че такава по-скоро няма.

През вторите 45 минути драмата стана пълна, като заваляха жълти и червени картони, а паднаха и нови 4 попадения.

Първо, само 3 минути след почивката, този път след асистенция на Иско, Роналдо покачи на 0:2, до голяма степен успокоявайки съотборниците и щаба си.

Снимка 293207

В 63-ата минута Яго Аспас бе изгонен за втори жълт картон, бе отсъдена негова симулация, при сблъсък със състезател на Реал в наказателното поле.

Това беше и моментът, който "запали" мача. Картоните се показаха един след друг за секунди, като и треньор на Селта бе изгонен от скамейката на тима.

Докато страстите се успокоят, Гуидети най-после намери очертанията на вратата, връщайки интригата в мача с попадение за 1:2 в 69-ата минута.

Само няколко секунди по-късно обаче Бензема вече бе в прегръдките на съотборниците си, след като вкара попадение за 1:3, което сякаш предреши крайния победител в мача.

Снимка 294454

Последваха два сериозни пропуска на Роналдо, но до нова промяна в резултата се стигна едва 2 минути преди края, когато Кроос бе точен за крайното 1:4.

Така, преди мача на Барселона от последния кръг, Реал разполага с 3 точки преднина пред каталунците. Дори и точка в срещата им с Малага на финала на сезона в Ла Лига обаче би им гарантирала златните медали в испанското футболно първенство.

Снимка 294453

Домакините се намират на 13-о място в класирането и доиграват сезона. Трябва да се отбележи, че точно Селта изрита Реал от турнира за Купата на Испания. В последно време обаче домакините записаха шест поредни загуби в Ла Лига, а в общо 9 поредни двубоя нямат победа.