Червен картон и за един от треньорите на Селта.

Ернесто Маручи трябва да напусне пейката на тима.

64′

Официално предупреждение и за Кастро.

Той фаулира Роналдо, който претендира, че в конкретната ситуация е имало дузпа в полза на гостите.

Такава не е отсъдена.

63′

Яго Аспас получава втори жълт, респективно червен картон, оставяйки тима си с човек по-малко на терена.

Картонът е за симулация, след като футболистът на Селта падна в наказателното поле.

Остава въпросът дали действително имаше нарушение срещу него или не.

61′

Лука Модрич играе доста по-често с топката през тези втори 45 минути.

Замисля ли Зидан промяна в постройката си?

Снимка 271464

60′

Роналдо вече има 6 гола от 7 визити със своя Реал (Мадрид) на "Балаидос".

Общо срещу Селта пък португалецът се е разписвал 20 пъти в 12 срещи!

Снимка 293207

56′

И Франсиско Аларкон, и Кристиано Роналдо са заплашени от това да пропуснат последния мач на тима, ако получат официално предупреждение днес.

Снимка 294452

Ще се реши ли Зизу на рискования ход да извади някой от тях от игра?

48′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!!!!!!!

Кристиано Роналдо, кой друг?!

Преднината на гостите е удвоена!

Попадение в близкия ъгъл за Кристиано, след пас на Иско.

Снимка 294441
45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме в никакъв случай не премина под доминацията на един от двата тима, като по-скоро беше динамично, с положения и пред двамата вратари.

Откриващите минути бяха по-добри за гостите, като действията на "галактикос" изглеждаха по-настоятелни и експанзивни, а звездите на тима сякаш опитваха да спазват стриктно зададени им инструкции и насоки.

В 10-ата минута териториалният превес на столичани даде ефект, като с премерен изстрел от средна дистанция звездата на "кралете" - Кристиано Роналдо откри резултата - 0:1.

С оглед случилото се до този момент от сблъсъка, предимството за Реал беше по-скоро заслужено.

В рамките на цели 20 минути след попадението си обаче, гостите приемаха играта в собствената си половина, като можеха сериозно да пострадат от този си подход.

Основен дразнител за "бялата" отбрана беше Яго Аспас, който не спираше да захранва колегите си в нападение с подавания, а често и самият той се включваше в акциите на състава.

Заради настоятелността си пред гола и изразходваните нерви обаче, Аспас си заслужи и официално предупреждение от главния арбитър.

Десетина минути преди почивката Вас стреля мощно от свободен удар, но Кейлор изби шута му.

Непосредствено преди паузата пък Роналдо изведе Бензема в чудесна голова позиция, но страничният съдия вдигна флага си, маркирайки засада. Повторенията показаха, че такава по-скоро няма.

45′

Почивка.

44′

Ронкалия поваля Бензема на земята.

Французинът остава да лежи и се хваща за глезена.

Футболистите на Селта го виждат, но не спират играта и организират атака в своя полза.

42′

Роналдо извежда Бензема в чудесна позиция за отбелязване на нов гол.

Страничният съдия вдига флага си, маркирайки засада.

Повторенията показват, че такава няма...

40′

Пет минутки затишие на игрището.

Дали пък няма да последва нещо "бурно" след тях?

38′

Жълт картон за Аспас.

35′

Пропуск на Гуидети!

Вече 3-и или 4-и пропилян шанс за гол, от страна на футболиста на домакините.

Този път след комбинация с Аспас.

32′

Вас стреля силно от свободния удар!

Навас избива, а добавката на Ронкалия е неуспешна.

Има и вдигнат флаг за засада на последния.

31′

Жълт картон за Каземиро...

Учудващо е, че този футболист не започва мачовете за отбора си с един такъв картон, присъден по презумпция.

29′

Ронкалия на два пъти се пропука срещу Бензема.

В третия случай обаче действията му са безгрешни, като той не позволява на нападателя да центрира към двама нахлуващи в пеналта на Селта състезатели на съперника.

27′

Хосабед пуска топката към Систо и влиза в наказателното поле.

Вместо да получи добър пас обаче, той е изненадан от това, че съотборникът му сам пробва да порази целта от не особено комфортна позиция.

Пропуск.

25′

Дали заради определени треньорски указания или не, но футболистите на Реал (Мадрид) видимо се отдръпнаха в задни позиции.

Точките са всичко, в края на сезона...

21′

Систо си прави каквото пожелае с Данило.

Дали пък и Зидан не забелязва тази очевидна грешка в своята постройка?

20′

Гуидети закъснява за почти всеки пас към себе си.

Или съотборниците му разсъждават с една идея по-бързо от него, или пък проблемът е някъде другаде...

17′

Каземиро е като разярен бик в половината на Реал.

Пореден грубичко започващ мач за него с екипа на състава.

14′

Добра възможност за домакините, първата такава в срещата, но състезателят на тима не успя да се възползва от нея.

10′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Кристиано Роналдо дава предимство на столичани!

Снимка 294439

Сензационен изстрел на португалеца! Изключително негово попадение.

9′

Леки освирквания за футболистите на Селта.

Гостите са абсолютни доминанти на случващото се на терена.

Тотално териториално превъзходство, от страна на "галактикос".

7′

Бензема пробива и центрира в наказателното поле.

Французинът търсеше Роналдо, но намери Иско, който стреля на сантиметри от целта!

Добра възможност за гостите!

4′

Майо се опитва да изведе Аспас по доста добър начин.

Рамос обаче реагира своевременно и предотвратява опасността пред наказателното поле на тима си.

2′

Статистиката за домакините от Виго не е особено обнадеждаваща, дори и при мачовете им на собствен терен срещу Реал (Мадрид):

В последните 5 мача във Виго: Само една победа за Селта, три за Реал (Мадрид)

Могат ли "сините" да спрат "галактикос"?

1′

Гомес Ковачич

Селта приема Реал (Мадрид) в отложена среща от програмата на испанското футболно първенство. Битката на стадион "Балаидос" започва в 22:00 часа.

"Кралският" клуб излиза само и единствено за победата във Виго, като спечелването на трите точки почти сигурно ще гарантира на "белите" шампионската титла.

В момента Реал е с равен точков актив с Барса, но "кралете" имат мач по-малко, именно тази среща със Селта.

Зидан: Футболистите на Селта ще играят като професионалисти срещу нас

Зизу: Остават ни два финала в Ла Лига

"Всеки ден се наслаждавам на работата си"

Домакините се намират на 13-о място в класирането и доиграват сезона. Трябва да се отбележи, че точно Селта изрита Реал от турнира за Купата на Испания. В последно време обаче домакините записаха пет поредни загуби в Ла Лига, а в общо 8 поредни двубоя нямат победа.

Реал от своя страна набра скорост в края на сезона и преди дни разби с 4:1 Севиля. Сега излиза за задължителна победа, като в последния кръг ще се нуждае само от точка срещу Малага, за да триумфира с титлата.

Реал (Мадрид) не се дава лесно! "Кралете" пребориха и Севиля и продължават да мечтаят

Реал не се дава лесно! "Кралете" пребориха и Севиля и продължават да мечтаят

4:1 за "галактикос"

Селта бележи средно по 1.59 гола на мач в домакинствата си и в последното такова за сезона ще се опита отново да зарадва феновете си. А и този път се очаква тимът да излезе с титулярния си състав, начело с топ реализатора Яго Аспас, който се разписва на всеки 120 минути игра.

Треньорът Зинедин Зидан използва успешно дългата резервна скамейка на клуба този сезон, за да осигури почивка за най-големите си звезди. В заключителната фаза, обаче, Зидан няма да рискува и едва ли ще прави повече ротации. Аут са Гарет Бейл и Даниел Карвахал, а Хамес Родригес е под сериозна въпросителна.

Зинедин Зидан залага само на лидерите си "до края на сезона"

Зидан се сети: Залага само на лидерите си "до края на сезона"

Компромиси няма да бъдат правени за никого

Реал се намира в добра форма, като в 6 от последните си 7 гостувания тимът вкара поне по 3 гола. Също така, футболистите на Белия балет са в рекордна серия от 62 мача във всички турнири, в които са се разписвали.