Барселона спечели първия си трофей за новия сезон след триумф в двубоите за Суперкупата на Испания. Европейските клубни шампиони се наложиха с 3:0 над Атлетик Билбао в реванша и с общ резултат 5:1 станаха носители на отличието.

Основен герой на срещата бе Лионел Меси. Фамозният аржентинец отбеляза първите два гола за своите в 50-та и 68-та минути. Третото попадение бе дело на Боян Къркич в 72-та минута.

Двубоят не предложи много драматични моменти след като още преди седмица Барса спечели с 2:1. Първите 45 минути ще се запомнят с пълната доминация на каталунците и няколко удара на Шави, Ибрахимович и Меси.

Във втората част обаче зрителите видяха три гола. Първо Меси с великолепен пробив постави на колене защитата на гостите и от близо мушна топката покрай вратаря Ираисос за 1:0. В 68-ата минута пък Барса си спечели дузпа за събаряне на Алвеш и отново Меси от бялата точка удвои преднината на своя тим. Четири минути по-късно Боян Къркич оформи крайното 3:0, след като се възползва от грешка в защитата на гостите и на празна врата просто пусна топката зад голлинията.