Реал Сосиедад продължава с отличната си серия.Баските направиха 2:2 като гост на Еспаньол. Така Реал записа 11-ти пореден мач без загуба.

Българското крило Мартин Петров игра девет минути за "папагалчетата". Той се появи на терена в 81-ата минута на мястото на Симао Саброса.

Първото попадение падна в 9-атра минута, когато Серхио Гарсия даде аванс на домакините. В 23-ата минута Сурутуса изравни за баските. Десет по-късно Стуани вкара втори гол за Еспаньол. Крайното 2:2 бе оформено от играча на домакинитеХави Лопес, който си вкара автогол и донесе точката на баските.

Така Еспаньол зае 12-о място в класирането с 36 точки. Реал Сосиедад се върна на четвърта позиция с 48 точки, една повече от Малага.