Малага пропусна шанса да се откъсне пред преследвачите си в борбата за четвъртото място в Примера.

Тимът на Мануел Пелегрини завърши наравно 1:1 като гост на средняка Валедолид. Така андалусийците вече са само с точка аванс пред петия Бетис и 2 пред шестия Валенсия.

Малага започна добре и откри още в 8-ата минута. Лукас Пиазон центрира от корнер и централният бранител Мартин Демикелис с глава прониза вратата на домакините за 0:1.

Валядолид обаче не мислеше да се предава и логично стигна до изравняване още преди почивката. Анголската перла в тима на домакините Манучо изравни с глава след пас на Алваро Рубио в 41-ата мин.

През втората част Валядолид дори можеше да стигне до победата, но Манучо пропусна две добри възможности.