Леванте победи Хетафе с 3:0 в ранния мач за днес в испанската Примера Дивисион. Срещата се реши в първите минути, когато домакините вкараха гол, а малко след това гостите останаха с човек по-малко. В края Хетафе остана дори с 9 футболисти на терена.

Още в петата минута Роджър успя да остана сам срещу вратаря на гостите и откри резултата. Само две минути по-късно Чема от Хетафе получи червен картон след преглеждане на ВАР. Първоначалното отсъждане за груб фаул беше "само" жълт картон.

Само след 17 минути игра мачът на практика приключи. Даниел Гомес остана сам срещу Давид Сория и вкара второ попадение за Леванте.

В 57-ата минута Роджър даде хубав пас на Хорхе де Фрутос, който направи резултата класически - 3:0.

20 минути по-късно Джене получи втори жълт картон за фаул срещу Рубен Рошиня и Хетафе остана с 9 футболисти на терена. Това за щастие на гостите не доведе до ново попадение в тяхната врата.

Победата изкачи Леванте на 17-а позиция. Тимът от Валенсия вече има 11 точки от 11 мача. Хетафе остана на 13-о място с 13 точки от 11 срещи.

Чоло Симеоне: Мислим за неща, които не бяха възможни през миналия сезон

"Аржентинецът загатна за титлата в Ла Лига"