Градското дерби между Леванте и Валенсия завърши без победител. Двата тима изиграха страхотен сблъсък на "Суидад де Валенсия", който приключи при резултат 2:2. По този начин "прилепите" продължават да не познават вкуса на триумфа от началото на кампанията, докато "блаугранас" вече имат всеки един възможен знак в изиграните си двубои до този момент.

Атлетико (Мадрид) загуби от Селта (Виго) с 0:2

Атлетико загуби, Селта временно на върха в Испания

Актив от 7 точки за състава от Виго

Домакините откриха резултата в 13-ата минута, когато Рожер даде аванс за своя тим, оказал се на точното място след отбит удар от Нето. Попадението обаче се нуждаеше от няколко минути, за да бъде признато, тъй като в употреба влезе системата ВАР.

Снимка 376144

Източник: EPA/БГНЕС

Отговорът на Валенсия обаче не закъсня и в 16-ата минута Денис Черишев изравни. Руският нападател се оказа непокрит в полето на Леванте и с глава превърна в гол центриране на Солер.

До почивката обаче градският съперник на "лос че" отново имаше преднина, след като Рожер вкара вторият си гол в мача. Македонецът Барди му пусна пас като по конец, който така и не бе разгадан от неориентираните Пичини и Габриел. Нападателят пък действа много елегантно и с удар по земя не остави шансове на Нето.

Реал (Мадрид) с категорична победа срещу Леганес - 4:1

Два гола на Бензема за "галактикос"

В 51-ата минута реферът Фернандес даде доста лека дузпа за Валенсия, след като Солер падна след съвсем леко докосване от страна на Тоньо. Наказателният удар бе реализиран от Дани Парехо.

До края на срещата гостите удариха две греди, а пък Марти Рожер можеше да стане абсолютен герой за Леванте, отбелязвайки хеттрик.

Емоциите пък взеха връх на няколко пъти, след като първо Коке от домакините бе изгонен заради втори жълт картон, а след това гол на Санти Мина за гостите бе отменен поради засада.