Отборът на Селта поднесе изключително неприятна изненада на всички фенове на Атлетико (Мадрид).

В двубой от третия кръг на испанското футболно първенство, тимът от Виго спечели на собствен терен с 2:0, като дори трето попадение в полза на състава бе отменено от главния съдия.

Снимка 376116

Източник: Twitter

Точни за победителите бяха Макси Гомес и Яго Аспас, като и двете попадения бяха реализирани в рамките на второто полувреме.

В 27-ата минута на мача защитата на "небесносините" остави празни пространства и Атлетико разви добра атака. Топката стигна до Гризман пред дъгата на наказателното поле и световният шампион шутира към долния ляв ъгъл на вратаря, като кълбото премина встрани от целта.

Снимка 376115

Всичко в мача бе решено за няколко минути, след почивката.

Секунди след паузата на полувремето Диего Годин се подхлъзна и това позволи на Макси Гомес да напредна в наказателното поле и да отбележи с удар в близкия ъгъл.

Шест минути по-късно преднината на домакините бе удвоена, след като Аспас отбеляза гол с глава. Нисичкият нападател успя да се справи с бранителите пред себе си и нокаутира гостите.

Те не успяха да се върнат в мача и така победата, съвсем заслужено, бе в полза на Селта, който временно застана на върха в класирането, с актив от 7 точки. Атлетико е под номер 10.