Скромният третодивизионен тим Културал Леонеса хвърли бомбата в турнира за Купата на Испания, след като елиминира елитния Атлетико Мадрид още в 1/16-финалите.

Барселона победи Ибиса с 2:1 за Купата на Краля

Барселона едва се спаси от чутовна издънка срещу тим от Сегунда Б

Гризман помогна за трудния обрат срещу Ибиса

"Дюшекчиите" отпаднаха след загуба с 1:2 след продължения, като платиха висока цена за подценяването на съперника от долните нива на испанския футбол.

Атлетико поведе в резултата в 62-ата минута с попадение на Анхел Кореа, но в края на редовното време Хулен Кастанеда възстанови равенството и вкара мача в продължения. В 108-ата минута Серхио Бенито се разписа и донесе триумфа на своя отбор.

Елитният Бетис пък напусна след загуба след изпълнение на дузпи от втородивизионния Райо Валекано.

Напред продължава и Леганес, който надви с 1:0 третодивизионния Ебро с попадение в края на първата част на Джонатан Силва.