Барселона се измъчи максимално, но продължава напред за Купата на Краля. Селекцията на Кике Сетиен срещна неочаквани трудности с Ибиса, ала все пак победи футболистите от купонджийския курорт с 1:2. При това "блаугранас" трябваше да направят пълен обрат, тъй като още в 9-ата минута се оказаха в ролята на догонващи. И двете попадения за успеха бяха дело на Антоан Гризман.

Двубоят започна по сензационен начин, тъй като в деветата минута представителят на Сегунда Дивисион Б съумя да открие резултата. Перес Матео проби отлично по фланга, след което пусна супер пас за връхлитащия през центъра Кабале, той пък с много техничен изстрел съумя да шокира Нето за 1:0.

Снимка 462916

Източник: EPA/БГНЕС

Балеарският тим дори прати топката във вратата на гостите за втори път в 17-ата минута. Попадението обаче не беше зачетено заради видимо нарушение в атака срещу Лангле.

Гостите от "Камп Ноу" стояха далеч от наказателното поле на съперника. "Блаугранас" така и не успяваха да стигат до удар към вратата на "лос кулес". Барса владееше топката в огромен процент от времето, но положенията бяха пред стража Нето.

Кике Сетиен: Целта ни е да завоюваме всички възможни трофеи

Наставникът на Барселона е внимателен преди утрешното гостуване на Ибиса

Шампионът на Испания се събуди в 72-ата, когато Антоан Гризман върна своите в мача. Френки Де Йонг разсече отбраната на Ибиса с извеждащ пас за французина, който не сбърка срещу Парено.

В крайна сметка Барса съумя да измъкне победата в този толкова драматичен мача, след като Гризман сътвори пълния обрат с гол дълбоко в добавеното време. Жорди Алба спечели доста метри с топка в крака, след което подаде за Гризи, пратил своите в следващата фаза, макар и по дози доста труден начин.

Снимка 462914

На каталунците предстои трудна задача в Ла Лига, тъй като гостуват на традиционно неудобен опонент като Валенсия

ИБИСА - БАРСЕЛОНА 1:2

1:0 Кабале (9"), 1:1 Гризман (72"), 1:2 Гризман (90+5")