Манчестър Юнайтед получи оферта на Реал (Мадрид) на стойност 80 милиона паунда за португалското крило Кристиано Роналдо. Кавалерът на "Златната топка" е трансферна цел на испанския гранд от миналото лято, а новият президент Флорентино Перес обеща да направи всичко по силите си да вземе 24-годишния играч на "Бернабеу". "Червените дяволи" публикуваха официално изявление на интернет страницата си, което гласи:
"Манчестър Юнайтед получи рекордна и безусловна оферта от 80 милиона паунда за Кристиано Роналдо от Реал (Мадрид). По молба на Кристиано, който отново изрази желанието си да напусне и след дискусия с представители на футболиста, Юнайтед дава разрешение на Реал (Мадрид) да преговаря с него. Очаква се всичко да е ясно до 30 юни. Клубът няма да коментира до следващо развитие по ситуацията".
Очаква се новината да бъде посрещната със скептицизъм от феновете на манчестърци, които на няколко пъти бяха уверени, че няма сделка за Футболист №1 на ФИФА за изминалата година. Ако продажбата на Роналдо до уточнената дата пропадне Реал ще получи компенсация в размер на 20 милиона паунда.
Roberto_Baggio
на 11.06.2009 в 15:29:55 #202Да , в интерес на истината това е интересен експеримент за всички феновена футбола............ тъй , че няма лошо
. . . . . е ще имавечно бъзици по адрес на балета , но така е .......... 
LORD_SLIM
на 11.06.2009 в 15:27:18 #201Перес е грандоман и нагъл тип!Първо той разбива баланса на отбора с привличането на суперзвезди,второ по време на икономическа криза да хвърляш толкова пари не е въобще далновидно,трето заради трансферите му ще се получи вакуум на трансферния пазар-изкуствени завишаване на трансферните суми на първичните и вторичните трансфери вследствие на неговите трансфери,четвърто голяма част от бомбастичнте му трансфери се провалят и си тръгват през задния вход.
Madridista
на 11.06.2009 в 15:18:36 #200Роби Баджо Май си прав представяш ли си да беше през 80 години президент Марадона ,Платини ,Зико ,нищо че са все 10 номер ,продължаваме с холандците от Милан и тн и тн не ,че сега не е по -интересно де
LORD_SLIM
на 11.06.2009 в 15:17:27 #199Дон Корлеоне,така съм съгласен,наистина някои мачове се усети че няма човек в центъра,който да импровизира и да даде извеждащ пас или да нахлува от 2ра позиция,аз лично симпатизирам на Рафаел Ван дер Ваарт,който би бил много добра опция за използваната в ШЛ 4-5-1 зад нападателя,а може спокойно да играе иа като ляво крило.
AFC-Pre
на 11.06.2009 в 15:15:39 #198Тоя ше разори Реал езък за великата история... а тази година като се паднат с Ливерпул 0-0 на Анфийлд 1-1 на Бернабеу... и ше им увехнат чурките на тия дзвезди
Roberto_Baggio
на 11.06.2009 в 15:11:27 #197Аз незнам в историята на футбола някой отбор да пазарува по-брутално от Перес и Реал...........
Фиго от вечния враг Барса
, Зидан от ювентус , Бекъм от Ман , Роналдо от Интер , Нистелрой от Ман , Кака от Милан , сега пак Роналдо от Ман......... имам чувството , че Перес чака да се понасъберат звезди в грандовете и се почва .....
. луда работа 
D0n Kurleone
на 11.06.2009 в 14:57:48 #196LORD_SLIM В Юнайтед няма типичен плеймейкър,но проблема е,че няма типичен атакуващ халф(независимо дали е Бокс то Бокс или Плеймейкър) в отбора.
D0n Kurleone
на 11.06.2009 в 14:52:38 #195wall Напълно подкрепям. САФ усети точния момент да продаде Роналдо,защото следващия сезон Юнайтед може да не спечели ШЛ или Висшата лига и от това да падне цената на Роналдо.Може би нямаше да вземе и полувината от тези 80 млн..
Трябва да бъдат налагани млади футболисти с повече амбиция за трофеи,защото повечето футболисти на Юнайтед се пренаситиха от успехи. 
wall
на 11.06.2009 в 14:42:03 #194Много добра новина. Рони вече е изчерпан за Юнайтед и Сър-а прекрасно разбира това. Сега остава да се разкара и Тевез, да се наложат пичове като Македа и Уелбек( дори и за сметка на нулев сезон), да се завърне Харго, Нани и Бербо да се разиграят и всичко е ОК. Успех на Рони в Испания
LORD_SLIM
на 11.06.2009 в 14:41:59 #193Все по-малко отбори играят с класически плеймейкър,МЮ пробваха веднъж с Верон,който е един от най-големите им трансферни издънки.МЮ нямат нужда от халфове,а от флангови футболисти.
Cranium
на 11.06.2009 в 14:37:56 #192крайно време беше! сега да взимат два класни халфа и догодина юнайтед ще е отбор, а не лакомо гелосано симулантче и статисти около него. лошото е, че вече изпуснаха диего.
dbrecords
на 11.06.2009 в 14:27:08 #191Аз се чуда , защо се отказаха от Диего Реал . Чакат да отиде в голям отбор като Юве , да стане звезда .... вземи тея 100 млн. и така. Реал пазарува само от грандовете Смее се Смее се Смее се -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aми,защото марка с име Кристиано Роналдо ще направи 300-400млн евро за 3-4 сезона,докато марка Диего с 60-70 % по-малко,разбра ли сега,а и Роналдо колкото и да е леке Сър Алекс го научи да води отбора и да играе за него,любимият ми кклуб от 12 години продава отново най-добрия си играч,след Бекъм и Нистелрой,постоянно са ни отписвали,след Кантона....всеки път идва някой друг,така и ще е сега,виж Бекъм за 4 сезона в Реал ги снабди с 360млн. евро,мисля че всичко е ПАРИ,ако ли не МНОГО ПАРИ.
Slayer
на 11.06.2009 в 14:17:20 #190Да пуснат Барби за защита,ако се съди по тази година-преквалифицира се лесно,а и вече няма да чакаме от нея голове.В отговор на това се очаква Барса да купят Дън като нападател

Madridista
на 11.06.2009 в 14:17:13 #189ПФФФФФ пак се почна с бЪлгарското измислено първенство
perukataа
на 11.06.2009 в 14:12:45 #188относно Пак нямаше да стане! Батков не продава толкова евтино звездите си! идва поредният европоход, поредната подуенска СЛАВА
Madridista
на 11.06.2009 в 14:11:11 #187Gentic Та ние си имаме защитници онзи изрод Пепе ще тичка навсякъде .....шегата настрана обаче мн си прав не знаеш колко мн ЗАЩИТА НИ ТРЯБВА ВЕЧЕ
gentic
на 11.06.2009 в 14:02:48 #186Искам защитници

D0n Kurleone
на 11.06.2009 в 13:54:42 #185САФ как може да продаде Роналдо.
Роналдо,Бербо,Руни и Тевез щяха да са част от бартера за Гонзо. 
FreakyJim
на 11.06.2009 в 13:51:41 #184интересно що съдите по логиката, че каквото е станало предния сезон - ще стане пак може да не се загубят точки срещу някои по-слаби отбори, но срещу по-силните каква е гаранцията, че нещата ще се наредят добре? миналия сезон юнайтед имаше супер актив срещу топ4, но изгуби точки другаде тая година не бяхме убедителни срещу топ4, но завършихме с повече точки
OnTheKop
на 11.06.2009 в 13:41:35 #183"САФ е безпорно един от най-великите менажери в света ,ама тези година определено тотално бе надигран в ключови двубои ,да не говорим ,че срещу Барселона гледаха мача отблизо.Само хроничната слабост на Ливърпул да се дъни срещу средняци ги лишиха от титлата." А баш! А това е напът да се оправи