Манчестър Юнайтед получи оферта на Реал (Мадрид) на стойност 80 милиона паунда за португалското крило Кристиано Роналдо. Кавалерът на "Златната топка" е трансферна цел на испанския гранд от миналото лято, а новият президент Флорентино Перес обеща да направи всичко по силите си да вземе 24-годишния играч на "Бернабеу". "Червените дяволи" публикуваха официално изявление на интернет страницата си, което гласи:
"Манчестър Юнайтед получи рекордна и безусловна оферта от 80 милиона паунда за Кристиано Роналдо от Реал (Мадрид). По молба на Кристиано, който отново изрази желанието си да напусне и след дискусия с представители на футболиста, Юнайтед дава разрешение на Реал (Мадрид) да преговаря с него. Очаква се всичко да е ясно до 30 юни. Клубът няма да коментира до следващо развитие по ситуацията".
Очаква се новината да бъде посрещната със скептицизъм от феновете на манчестърци, които на няколко пъти бяха уверени, че няма сделка за Футболист №1 на ФИФА за изминалата година. Ако продажбата на Роналдо до уточнената дата пропадне Реал ще получи компенсация в размер на 20 милиона паунда.
LORD_SLIM
на 11.06.2009 в 17:37:19 #242То няма безработни журналисти,като няма новини си измисляш
Поручик Ржевски
на 11.06.2009 в 17:35:47 #241Да не говорим сега какви спекулации ще почнат - ще пробутват кой ли не в Юнайтед. Въобще тоя трансфер окончателно еба мамата на пейзажа. Журналята могат да са много доволни - ще драскат какви ли не щуротии цяло лято.
LORD_SLIM
на 11.06.2009 в 17:33:44 #240за какво и е да е в гардероба все едно отборът и 5 години отпада на 1/8 финали на ШЛ
galaktiko
на 11.06.2009 в 17:32:25 #239Ман Ю Фенка къде си, не се крий.... излез от гардероба
LORD_SLIM
на 11.06.2009 в 17:28:54 #238Много добър въпрос,от една страна,която и звезда да е напускала,САФ не е купувал звезда за заместник,но пък от друга страна крилата са много важни за игровия ни стил,а в момента нямаме такива
Поручик Ржевски
на 11.06.2009 в 17:25:49 #237Лорде -
Поручик Ржевски
на 11.06.2009 в 17:25:26 #236Стояне, така е брат. Още повече, за какво ни е играч, който телом е на Олд Трафорд, но духом е на Бернабеу? И аз мисля, че сделката е добра. Въпросът е сега дали Съра ще се изкуши да купи някое голямо име от калибъра на Бензема и Рибери или ще заложи на нещо друго.
LORD_SLIM
на 11.06.2009 в 17:22:50 #235Поручик,Олд Трафорд
OLD_TRAFFORD
на 11.06.2009 в 17:22:39 #234МИШО!
Още когато сър Алекс подозрително се кротна,млъкна и се скри след финала си помислих,че нещо се мъти около Роналдо.Сега съм убеден,че внимателно е анализирал ситуацията и вече знае какво следва.Имам му пълно доверие.Ще бъдем по-силни от преди.
Глори глори.....

Критиканта
на 11.06.2009 в 17:22:19 #233Пак ще се повторя но Ман. Ю са яко напред с този трансфер . Рууни има необходимия потенциал да вкарва по над 30 гола на сезон стига да играе нападател а не подобие на крило бек което се налагаше доста често за да може Роналдо да се изявява като нападател . Рууни - Бербатов ще са новата 2 -ка в нападение , мисля че съра няма да вземе и Тевес (Уелбек има футбол в него а ще се вземе и още един нападател ) . Юнайтед имат страхотна защита в лицето на Рио , Видич , Евра - световна класа + Браун , О 'Шей , Еванс - добри играчи за топ отбор и младите Фабио , Рафел да Силва плюс наколко инглета . Основния проблем им е полузащитата : Гигс и Скоулс са за пенсия , Парк - много тичане за нищо , Андерсон - разочароващ за мене , Флетчър - пресира много добре но го няма в пасовете и ударите , Нани - без коментар , единствен Карик ми харесва . Та според мен 3 -ма полузащитници , като задължително трябва да има и напускащи (Нани , Парк , Скоулс ) .
Поручик Ржевски
на 11.06.2009 в 17:17:04 #232Олд Трафорд
Аз съм убеден, че Съра е бил готов доста по-рано за такава развръзка и със сигурност има нещо впредвид. Лошото е, че сега който и да поискаме, ще му лепнат 10-ина милиона отгоре върху цената, само щото знаят колко пари е платил реал за Роналдо...
maverick
на 11.06.2009 в 17:14:46 #231The life will continue with or without ronaldo,united is popular around with the capacity of making young talents into stars ,with their beautiful play , with their style of playing ,this is the most famous club in our modern world,I hate teams like chelsea,man city ,real and you name it just because they 're not using their own money to buy players,that's why they are in debts, do you remember the situation of manchester united 4 years ago... the buyouts of Veron,Nistelroy and Ferdinand ,they were very financial stable before the arriving of glazer's family ,without any debt,united is growing around the world ,the justification is the world record deal with the company"AON" which will pay each year 20 million pounds ,wow ,incredible ,doesn't it? more and more sponsors will arrive in the next coming years ... I think United is the most modern club nowadays ...it doesn't matter the money of Peres just because without him Real will be the same ,the club who desperately search the glory but they will not find it...well ,without any doubts ,it's a good marketing transfer for real madrid and a big loss for manchester united but anyway the life will continue without him .we have such big talents like ljajic,tosic,nani,rafael,anderson,fabio,possebon ,they all will take their chances to stars
OLD_TRAFFORD
на 11.06.2009 в 17:10:19 #230Ветераните са казали всичко.Вече забравям Роналдо и очаквам следващите ходове на сър Алекс!

OLD_TRAFFORD
на 11.06.2009 в 17:06:18 #229Ветерани на Манчестър Юнайтед: Ще бъдем силни и без Роналдо, сър Алекс знае какво да прави с 94 млн. евро Разтърсващата новина, че звездата на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо ще премине в Реал Мадрид бе приета с хладнокръвие от бившите играч на „червените дяволи” Клейтън Блекмор, Мики Томас, и Пади Креранд. „През 1997-а година Кантона напусна „Олд Трафорд” и всички го приеха много болезнено. Само две години по-късно Юнайтед разполагаше с невероятен отбор и спечели Шампионската лига. Това е просто още един тест за мениджъра – може ли да привлече нова звезда с тези пари и дали те ще бъдат използвани максимално правилно, за да може тимът да продължава да бъде на топ ниво, аз съм сигурен, че сър Алекс ще вземе правилното решение”, заяви Пади Креранд (играл за тима в периода 1962/1971г.) В същия тон е и изказването на Блекмор - „И преди сме ставали свидетели как големи играчи са напускали Юнайтед, а феновете са си мислели, че това е краят на света. Вземете за пример Брайън Робсън и Рой Кийн. Те бяха феноменални играчи, но клубът продължи да има успехи. Така ще стане и сега”, заяви игралият в Юнайтед от 1982-а до 1994-а година Клейтън Блекмор. „Роналдо е невероятен голмайстор. Той бележи с лекота, но също така и може да създава положения за съотборниците си. Без него ще бъде много по-трудно да се спечели Премиършип и Шампионската лига. Все пак 94 млн. евро са много пари и нито един клуб може да си позволи да пренебрегне подобна оферта. Сигурен съм, че сър Алекс има вече нещо предвид и знае как да похарчи подобна сума. Той знае повече от всеки друг какво да стори за светлото бъдеще на Юнайтед”, заяви Мики Томас (1978/1981).
Madridista
на 11.06.2009 в 16:52:07 #228Резон я кажи канарите ще правят ли бойкот на дербито ?
Vanko
на 11.06.2009 в 16:47:26 #227M6 | 11.06.2009 19:43 Vanko, е Лефски, това е вече друга тема! Ако влязат в групите ще има 0-0-6, голове 1-27 Много щастлив Ама няма да имаме това щастие. БАТЕ е на друго мнение.Хич и не смята да допуска леФски до групите
Е,аз съм си фен на Реал М,Ливърпул и Аякс,та имам право да се надявам на титли за тези отбори 
M6
на 11.06.2009 в 16:43:02 #226Vanko, е Лефски, това е вече друга тема! Ако влязат в групите ще има 0-0-6, голове 1-27
Ама няма да имаме това щастие.
Поручик Ржевски
на 11.06.2009 в 16:41:38 #225Доне, хич не ми се вярва Съра да заебе Премиершип. Никога не го е правил, още повече сега, когато има шанса да поведе в титлите на скаузърите. Със сигурност ни чака много труден сезон, щото Юнайтед ще опитат нещо, което не е било по силите на никого досега във футболната история на Англия - 4 поредни титли. Дали ще успее, времето ще покаже. А колкото до Роналдо - според мен старата лисица избра точния момент да го продаде. Ако /не дай боже/ се провалим догодина, цената му щеше да е наполовина, а пък и какъв е смисъла да имаш в отбора си играч, на който не му се играе, пък бил той и най-добрия в света?! Щом напира да ходи в "гробницата на звезди", да ходи!Благодарим му за това, което направи за Манчестър Юнайтед и прав му път!
Велизарката
на 11.06.2009 в 16:37:05 #224Не е дразнещо, че напуска. Дразнещо е, че цял сезон пищя като напикано момиченце как искал да се маха.
Vanko
на 11.06.2009 в 16:35:54 #223M6 | 11.06.2009 19:27 Vanko , искаш ли да се хванем на бас, че дори и с Кака и Роналдо следващия сезон Реал пак няма да може да елиминира Ливърпул, Челси, Ман Юн, Барса и Милан. Ми тез не ме притесняват,по скоро леФски може да отстрани Реал М
