Старши треньорът на испанския шампион Реал (Мадрид) Фабио Капело може да сложи край на треньорската професия, ако напусне "Белия балет".

"Белите" спечелиха своята първа титла в Испания от четири години насам, след като в неделя победиха у дома Майорка с 3:1 в мач от последния кръг на Примера дивисион.

Въпреки успеха, който постигна Капело, бъдещето му на "Сантяго Бернабеу" остава повече от неясно. Президентът на мадридския гранда Рамон Калдерон не оказва почти никаква подкрепа към италианския специалист.

"Силните отбори вече си имат треньори, което означава, че може би ще напусна треньорската работа за няколко години. Нямам никаква сигурност относно оставането ми в Мадрид. Иска ми се да продължа да водя отбора и да спечеля Шампионската лига. Планирам да се завърна в испанската столица на 19 юли, защото на 20-и започваме подготовка за новия сезон", заяви Капело пред италианския всекидневник "Газета дело Спорт".

Още през месец февруари, когато Реал (Мадрид) беше в дълбока криза, се заговори за смяната на Фабио Капело. Испанските медии вече усилено спрягат Бернд Шустер за наследник на италианеца.