Барселона продължава с невзрачното си представяне под ръководството на Роналд Куман. Каталунците стигнаха само до 0:0 при гостуването си на скромния Кадис. Макар и след само пет изиграни срещи, "блаугранас" вече са доста далеч от мадридските си съперници, а това в скоро време може да коства и работата на нидерландския им наставник.

Реал (Мадрид) победи Майорка с 6:1 в мач от Ла Лига

Реал (Мадрид) с наказателна акция в Испания

Асенсио отбеляза хеттрик за "белия балет"

На "Нуево Мирандия" Барса рядко достигаше до голови положения, а след 65-ата минута действаше и с човек по-малко заради изгонването на Френки Де Йонг. Показателно е, че за цял "лос кулес" имаха само два точни удара по посока вражеската врата.

Снимка 547644

Източник: EPA/БГНЕС

Началото на двубоя беляза интересната закачка между феновете на Кадис и футболистите на Барселона. Привържениците крещяха: "Къде е Меси", тъничко подигравайки им се за лошото начало на техния сезон без аржентинския маестро.

Двубоят стартира много равностойно, като в първия четвърт час липсваха по-остри ситуации и пред двете врати.

Атлетико (Мадрид) победи Хетафе с 2:1 в Ла Лига

Луис Суарес спаси Атлетико срещу Хетафе

Домакините са без победа

В 30-ата минута се стигна до първата по-сериозна опасност, след като Френки де Йонг подаде към Мемфис Депай, но ударът на нидерландеца беше безобиден и не затрудни стража на гостите.

Снимка 547646

Подновяването играта можеше да донесе предимство за Кадис. Алваро Негредо демонстрира отлично първо докосване, след което отправи опасен шут от границата на наказателното поле. Тер Стеген действа на висота и отрази.

Големият проблем за Барса настъпи в 65-ата минута, когато Френки Де Йонг набързо си изработи втори жълт картон и така остави своите колеги с човек по-малко в решителен момент от мача.

Обявиха дата и час за Ел Класико

Барселона и Реал (Мадрид) ще се играе в неделя, 24 октомври от 17:15 часа

Изненадващото предимство оживи играта на Кадис. В 81-ата минута Салви Санчес получи отлично подаване в наказателното поле и не изчака втора покана, за да отправи удар. Вратарят на гостите предусети подобен развой на събитията и се намеси с вещина.

Снимка 547645

До края късен гол в една от двете врати не падна и така срещата завърши без победител. Все пак Салви Санчес можеше да се превърне в герой, но опасният му изстрел бе блокиран от защитник на Барса.

Така Барселона дели 7/9 място с Бетис и Атлетик (Билбао), като споменатите клубове са с по 9 точки. Кадис е под №14 с 6.