Реал (Мадрид) постигна трудна домакинска победа с 1:0 над Майорка в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Това бе и първия мач на тима след подновяването на договора на треньора Карло Анчелоти. Единственото попадение в срещата бе дело наАнтонио Рюдигер, който се разписа в 78-ата минута след центриране на Лука Модрич от корнер.

Този резултат гарантира лидерската позиция на столичани преди втората половина от първенството. Освен това "белите" продължават битката с Жирона кой да е еднолично на върха, а и дръпнаха с 10 точки на Барселона преди срещата на каталунците в четвъртък вечер.

За втори пореден път Реал стига до победата след късно попадение на защитник, дошло след корнер, като същото се случи и срещу Алавес (1:0) преди празниците, когато точен беше Лукас Васкес. На "Сантиаго Бернабеу" столичани имаха доста трудности и извадиха късмет, защото при 0:0 гостите от Майорка удариха две греди. По-късно в двубоя страничният стълб спря и Браим Диас от попадение за Реал.

Голямата новина за Реал беше завръщането на Винисиус Жуниор, който даже беше титуляр и изкара час игра. Орелиан Чуамени влезе в ролята на централен бранител, след като Начо Фернандес беше наказан. На вратата беше Андрий Лунин, защото Кепа Арисабалага се оплакваше от настинка и затова остана сред резервите.

Още в 20-ата минута пред бразилския футболист се откри много добра възможност в наказателното поле на Майорка, но ударът му не намери целта.

Десет минути по-късно отново Винисиус имаше добра възможност, но стреля разочароващо в аут.

Пред Федерико Валверде се откри хубав шанс в 39-ата минута, но завършващият му удар не бе точен.

Две минути по-късно Дани Родригес центрира в наказателното поле на Реал (Мадрид), където Антонио Санчес стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Андрий Лунин.

В добавеното време на първата част Лунин не беше убедителен, а от това можеше да се възползва Ларин, който обаче не успя да намери очертанията на вратата на Реал Мадрид, стреляйки встрани от левия страничен стълб.

Тони Кроос стреля от фал в 53-ата минута, но встрани от вратата на Райкович.

Саму Коста отправи много хубав диагонален удар в 54-ата минута, топката мина между краката на Чуамаени и се спря в левия страничен стълб на вратата на Лунин.

Даниел Карвахал взаимодейства с Винисиус в 59-ата минута, след което бразилецът стреля, но неточно в аут.

Десет минути по-късно Федерико Валверде подаде към Родриго, който бе на добра позиция и стреля, но Райкович спаси. След това при добавката Браим Диас стреля с глава, но топката се спря в левия страничен стълб и така и не премина голлинията на вратата на Майорка.

Реал (Мадрид) стигна до победата в 78-ата минута. Лука Модрич центрира от корнер в наказателното поле на Майорка, където Антонио Рюдигер бе изпуснат от защитата на гостите и с глава вкара топката във вратата на Райкович.

"Белият балет" е лидер в класирането с 48 точки, с три повече от втория Жирона, който обаче е с мач по-малко. Майорка пък е четиринадесети с 18 точки.