Реал (Мадрид) остана на броени секунди от второ поредно равенство в испанското футболно първенство.

"Галактикос" спечелиха по изключително труден начин визитата си на непретенциозния Спортинг (Хихон), след като на два пъти се оказваха в ролята на догонващи в резултата.

"Кралете" се наложиха с 3:2, след победен гол на Иско, дошъл в последната минута от редовното време на сблъсъка.

Снимка 288751

Резултатът, малко очаквано, бе открит от Дуйе Чоп, разпечатал вратата на Касия след 14 минути игра.

Само 180 секунди по-късно Иско Аларкон върна столичани в мача, разписвайки се за 1:1.

Пет минути след почивката бе реализиран нов гол, но за изненада на Зинедин Зидан той не падна в "правилната", очаквана от него врата. Микел Весга даде нов аванс на домакините, които сякаш сами не можеха да повярват на случващото се.

Снимка 288753

Предвид втория състав, с който гостите се появиха на терена днес, развитието на мача стана безкрайно неприятно за борещите се за титлата "бели" звезди.

Извършените няколко промени от Зизу сработиха и първо Алваро Мората, а в последните мигове на срещата отново Иско оформиха оказалото се и крайно 2:3.

Така Реал възстанови аванса си от 6 точки пред втория в подреждането Барселона. Спортинг е едва 18-и.

Снимка 288754

Реал (Мадрид) може да завоюва изключителен дубъл през този сезон - титлата в Ла Лига и купата от Шампионската лига.

Реал (Мадрид) прекърши Байерн (Мюнхен), Кристиано Роналдо с два гола и пореден рекорд!

Реал прекърши Байерн в Мюнхен, Роналдо с два гола и пореден рекорд!

Пълен обрат за испанския гранд на "Алианц Арена"

Любопитното е, че "белите" не са постигали такъв героичен дубъл в рамките на една година от 50-те години на миналия век. Въпреки че са рекордьори по трофеи и в Примера Дивисион, и в ШЛ, "лос меренгес" така и не успяват да вдигнат двете ценни отличия в рамките на една кампания в модерната история на европейските турнири.

Снимка 288755

Иначе мадридчани на два пъти са се поздравявали с такова постижение - през 50-те години, когато кралският клуб доминира в Европа. Сега момчетата на Зинедин Зидан са с единия крак на 1/2-финал в Шампионската лига, а титлата в испанския шампионат изглежда наистина близо.