Райо Валекано се наложи с 2:0 като гост срещу столичния си съперник Хетафе в двубой от 19-ия кръг в Примера дивисион.

Хуанми Латаса получи втори жълт и съответно червен картон и остави "сините" с човек по-малко на терена в 40-ата минута.

В допълнителното време Серхио Камейо с добавка откри резултата.

Във втората минута след подновяване на играта Ранди Нтека асистира за Камейо, който от съвсем близка дистанция реализира втория си гол в срещата.

Хетафе приключи срещата с 9 футболисти на терена след директен червен картон на Мейсън Грийнууд в 50-ата минута.

Точно 20 минути след това Дамиан Суарес от домакините също беше отстранен от главния съдия Хорхе Васкес, но извън игрището, секунди след като беше заменен от Омар Алдерете.

Райо се намира на 11-то място в класирането с актив от 23 точки, докато Хетафе е на осма позиция в Ла Лига с три точки повече.

Райо Валекано - Валенсия 0:1 в мач от Ла Лига