Хетафе сложи край на серията си от четири поредни загуби с изразителен успех. В жертва на клуба от мадридското предградие се превърна закъсалият гранд Валенсия. "Прилепите" имаха тежка вечер на "Колизеум Алфонсо Перес" и паднаха с 0:3. По този начин двата тима си размениха местата във временното класиране, като победителите са 13-ти, а "лос че" съответно 14-ти.

Резултатът беше открит шест минути преди паузата, когато в прегръдките на своите съотборници попадна уругвайският халф Армбари.

Барселона победи Севиля с 2:0

Барселона мина лесно през Севиля

Каталунците се наложиха на "Рамон Санчес Писхуан"

В началото на втората част Муктар Диакаби направи лоша услуга на валенсианци, тъй като получи директен червен картон и остави своя тим с човек по-малко. Това набързо доведе до втори гол за Хетафе, който беше дело на нападателя Хайме Мата.

Три минути преди последния съдийски сигнал, Карлес Аленя също успя да се разпише в мрежата на бившия си съотборник в Барселона Яспер Силесен.