Барселона записа седма поредна победа като гост в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 2:0 над Севиля на "Рамон Санчес Писхуан".

По този начин, тимът на Роналд Куман зае 3-ото място с 50 точки, докато севилци са с позиция по-назад с две точки по-малко.

Попаденията станаха дело на Дембеле и Лионел Меси.

В 29-ата минута, Осман Дембеле овладя по елегентен начин добро подаване от страна на Лионел Меси, вдигна поглед и закова неспасяемо топката ниско в средата на мрежата с удар от ръба на наказателното поле за 0:1.

Роналд Куман: Меси също се нужда е от помощ

"Не винаги можете да поискате от най-добрите да направят всичко"

В 68-ата минута, попадение на Клеман Ленгле не беше зачетено заради засада. Девет минути преди края на редовното време, гол на Юсеф Ен Несири също не беше зачетен заради игра с ръка.

Виктор Фонт: Привличане на Халанд или Мбапе приляга по-скоро на Реал (Мадрид), нашият модел е различен

"Спортната структура, водена от Шави, означава Меси да бъде в отбора и следващата година"

В 83-ата минута, отново Юсеф Ен Несири падна на тревата след намеса на защитник. Всички играчи се впуснаха в преследване на съдията, но той прецени, че дузпа няма.

В 85-ата минута, Лионел Меси овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля ниско в средата на вратата, правейки резултата 0:2.