Водещите клубове в Испания се върнаха към състезателния си ритъм с мачовете от втория кръг на турнира за Купата на Испания, като Хетафе, Атлетик (Билбао), Майорка, Виляреал и Еспаньол преодоляха скромни противници и вървят към следващата фаза.

Виляреал се нуждаеше от продължения, за да елиминира четвъртодивизионния Гихело с 2:1 като гост. Победното попадение вкара Арно Данжума в третата минута на добавеното време на продълженията. Той получи подаване от Дани Парехо, влезе в наказателното поле и с техничен удар матира вратаря на аматьорите.

Гихело, малък клуб от Централна Испания, излезе сензационно напред в резултата в 14-ата минута чрез попадението на Хосе Кармона. Жерард Морено изравни за Жълтата подводница, какъвто е прякорът на Виляреал, от дузпа в 41-ата минута.

За гостите игра и защитникът Пау Торес, който се върна от Катар, където носи екипа на Испания на Световното първенство.

Мунир ел Хадади пък гарантира успеха на Хетафе, наложил се с 2:0 над Диоцесано, също от четвъртото ниво на футбола в страната. От същата лига беше и противникът на Атлетик (Билбао) - ФК Сестао Ривър. Ветеранът Раул Гарсия вкара в 32-ата минута единствения гол и класира баските напред. Сестао Ривър е лидер в своята група и ако запази мястото, може да играе баражи за влизане в трета лига.

Елче се наложи с 3:0 при визитата си на Депортиво (Гуадалахара), след като Пепе Миля откри в 5-ата минута. Но аматьорският тим оказваше съпротива цял мач и се предаде чак в 83-ата минута, когато Езекиел Понсе удвои. Крайният резултат реализира Тете Моренте в 90-ата минута.

Майорка се пребори с 1:0 срещу Реал Унион (Ирун), а Еспаньол постигна същото голово изражение на Канарските острови срещу местния тим Атлетико Пасо.

Следващата порция срещи от този етап на турнира ще се проведат днес и в четвъртък. Четирите отбора, които участват в турнира за Суперкупата на страната - Реал (Мадрид), Барселона, Бетис и Валенсия, ще се включат в битките от третия кръг.