Гранада направи равенство 1:1 с местния си съперник Бетис в двубой от седмия кръг в Примера дивисион.

Попадение на Асане Диао в 52-ата минута изведе "зелените" напред в резултата, но Лукас Бойе изравни четвърт час след това. Попадението е трето в четири двубоя за аржентинския нападател на Гранада.

Домакините, които прекъснаха серията от три последователни поражения, се намират на 19-то място в класирането със само 4 точки.

Бетис заема 10-та позиция с 9 пункта.

Бетис - Кадис 1:1 в среща от Ла Лига

Бетис отново не успя да зарадва своите привърженици

Севилци отново разочароваха

В друг мач от кръга Селта Виго завърши 1:1 с гостуващия Алавес. Автогол на Рафа Маран даде преднина за "небесносините" точно десет минути преди края на първото полувреме.

След почивката баските достигнаха до изравняване чрез 19-годишния Саму в 73-ата минута.

Пет минути преди това втори жълт и съответно червен картон получи националът на САЩ Лука де ла Торе от Селта.

Галисийците са на 18-то място със само 5 спечелени точки, докато Алавес има 7 точки на 15-та позиция.

По-късно тази вечер Атлетико Мадрид гостува на Осасуна в последен мач от седмия кръг в Ла Лига.