Гол в последната минута спаси Атлетик (Билбао) от неприятна загуба при гостуването на Малага в мач от поредния кръг на Примера. Хавиер Мартинес донесе равенството 1:1 в даденото от съдията продължение.

Домакините определено имат за какво да съжаляват, тъй като бяха по-добрия отбор на терена през почти всичките 90 минути. Първото полувреме бе доста мудно и до много опасни положения не се стигна.

Драмата настъпи през втората част и по-точно в самия край на двубоя. В 81-ата минута Дуда подаде към Мартин Демикелис, който с глава откри резултата на „Ла Росаледа".

Домакините докосваха победата, когато в даденото от съдията 3-минутно продължение Игор Габилондо центрира в наказателното поле, а Хавиер Мартинес с глава наказа домакините.