Отборите на Селта и Еспаньол не се победиха в зрелищен двубой на "Балайдос". По-разочаровани от полученото 2:2 трябва да са домакините, които три минути преди края водеха в резултата.

Ремито остави галисийци на осмата позиция с актив от 32 точки, докато "папагалчетата" са 15-и в поредица от 5 мача без успех.

Барселона и Хетафе не се победиха

Поредна грешна стъпка за Барселона, каталунците загубиха точки от Хетафе

Нулево равенство за каталунците пред собствена публика

Каталунците откриха резултата в 10-ата минута, когато Жерард Морено изведе сам срещу вратаря Лео Баптищао, за който последва по-лесното и елегантно преодоля Бланко за 0:1.

Снимка 339640

Случилото се сякаш преобрази Селта и домакините съумяха да осъществят пълен обрат. Неговото начало бе дадено от Гомес, който превърна в гол хубаво центриране на Уго Майо. Малко преди края, 2:1 вече бе факт, след като Макси Гомес се възползва от един качествен пробив на Емре Мор. Нападателят отигра топката майсторски и с хубав удар препарира стража на "папагалчетата".

Снимка 339638

И когато всички на "Балайдос" си мислеха, че победата ще е за техния тим, студен душ попари амбициите на Селта в 87-ата минута. Жерард Морено стреля наглед отчаяно от далечно разстояние, тупкащата топка обаче затрудни Бланко и така се превърна в гол за крайното 2:2.

Севиля победи Жирона с 1:0

Севиля измъкна труден успех срещу Жирона

Каталунският тим пропусна дузпа

В следващия кръг на Селта предстои гостуване на Хетафе, докато Еспаньол поема у дома Виляреал.

СЕЛТА - ЕСПАНЬОНЛ 2:2

0:1 Баптищао (10"), 1:1 Гомес (32"), 2:1 Гомес (80"), 2:2 Морено (87")

СТАДИОН: "Балайдос"

СЪДИЯ: Хосе Гонзалес

СЕЛТА: Бланко, Ронкалия, Майо, Гомес, Кастро, Вас, Радоя, Лоботка, Аспас, Систо, Гомес (резерви: Алварес, Ернандес, Бойе, Мазан, Йозабед, Кабрал)

ЕСПАНЬОН: Лопес, Налдо, Мартин, Наваро, Хурадо, Санчес, Виктор Санчес, Лопес, Дардер, Морено, Баптищао (резерви: Лопес, Дуарте, Гарсия, Вия, Пиати, Лопес, Рока)