Севиля надви трудно с 1:0 у дома Жирона в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата реализира Пабло Сарабия през втората част. През първото полувреме Адай от гостите пропусна дузпа.

С успеха андалуският тим събра 36 точки и се изравни с Ейбар на шестото място във временното класиране. Жирона е девети с 31 пункта.

Пабло Сарабия и Луис Муриел имаха добри възможности за гол през първата част но пропуснаха. Така се стигна до 41-ата минута, когато играч на домакините игра с ръка в наказателното поле при изпълнение на пряк свободен удар и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Адай, но Рико спаси.

В 46-ата минута Пабло Сарабия успя да се разпише след бърза контраатака и така донесе победата на отбора на Винченцо Монтела.

Севиля победи Леганес с 2:0

Севиля премина през Леганес и е на финал за Купата на Краля (ВИДЕО)