Барселона изненадващо не успя да се справи с единайсеторката на Хетафе в двубой от програмата на 23-и кръг от испанската Ла Лига.

Битката на стадион "Камп Ноу"завърши така, както и започна - без да бъдат реализирани попадения в нея.

Показателно за слабата форма на кандидат-шампионите и не особено вдъхновеното им представяне конкретно тази вечер, беше това, че първият точен изстрел за "блаугранас" дойде след 50 минути игра. Отправи го Филипе Коутиньо.

Снимка 339613

Седем минути по-късно отново бразилецът получи чудесен пас отляво по нападението на своя отбор и стреля, но вратарят на съперника спаси.

Йери Мина и Луис Суарес също се отчетоха с пропуски след почивката, но топката така и не влизаше във вратата на Хетафе.

Въпреки равенството Барселона продължава похода си към спечелването на домашните турнири, след победата на полуфинала за Купата на Краля срещу Валенсия в четвъртък вечер.

Барселона победи Валенсия за Купата на Краля

Барселона за пети път поред на финал за Купата на Краля, Коутиньо се отпуши! (ВИДЕО)

Каталунците свършиха работата си и на реванша

Каталунците триумфираха в 5 от последните си 7 мача във всички надпревари и записаха 2 ремита.

Общият брой на двубоите между Барса и Хетафе в Ла Лига пък е вече 26. Каталунците имат 18 победи в тези срещи, а Хетафе е с 2 успеха. Половината от мачовете са изиграни в Барселона, като домакините са с 9 победи, а 4 мача са завършили наравно.

Снимка 339617

Барса триумфира трудно при визитата си на Хетафе по-рано през сезона, печелейки с 2:1. Днес съставът на Ернесто Валверде не повтори този си успех.

В игра за домакините се появиха Йери Мина и Осман Дембеле, но нито един от тях не впечатли феновете с изявите си на терена.

Снимка 339615

Дембеле едва се държеше на краката си, но не поради физическа умора, а тъй като бутонките му явно не бяха достатъчно качествени. Младият футболист не спираше да пада на терена.

Петото реми на каталунците увеличи разликата с втория в класирането Атлетико (Мадрид) на 7 точки. Хетафе остава в средата на таблицата с подреждането.