Отборът на Еспаньол сложи край на серията си без победа, като днес спечели важни три точки при гостуването си на Жирона. Регионалното каталунско дерби завърши с успех 2:1 за "папагалчетата", а големият "виновник" за триумфа този следобед се казваше халфът Сержи Дардер.

Първото полувреме не предложи много интересни положения, като единственото такова беше на китаеца Лей Ву, който шутира от границата на наказателното поле в близост до дясната греда.

В Реал (Мадрид) сложиха край на вратарската дилема

Куртоа ще бъде титуляр, Навас е свободен да си тръгва след края на сезона

По-настоятелната игра на гостите все пак беше възнаградена и те поведоха в 59-ата минута. Сержи Дардер се пребори за топка до дъгата на вражеското поле, след което с майсторски изстрел не остави шанс на Боно.

Паритетът беше възстановен малко преди края на дербито, когато системата ВАР влезе в употреба и главният съдия Иглесиас отсъди дузпа. Тя беше точно реализирана от Кристиан Стуани и вече всички мислеха, че точките ще бъдат поделени.

Не така обаче смяташе героят на деня в "синьо-бяло" - Сержи Дардер, който имаше фундаментално участие в реализирането на победния гол за гостите. Бившият играч на Лион сюрпризира Боно с удар от много сериозна дистанция, който принуди слисания вратар да си вкара и злощастен автогол.

Атлетик (Билбао) удължи договора на Гайска Гаритано

"Лъвовете" тръгнаха нагоре под ръководството на въпросния специалист

В следващия кръг Еспаньол домакинства на Алавес, докато Жирона играе със замесения в борбата за спасение тим на Виляреал.

ЖИРОНА - ЕСПАНЬОЛ 1:2

0:1 Дардер (59"), 1:1 Стуани - дузпа (80"), 1:2 Дардер (89")