Еспаньол победи Леванте с 4:3 в мач от испанската Ла Лига. Така отборът от Валенсия няма победа за първенство вече в 25 поредни срещи. В това число влизат 17 от началото на този сезон, като за последно отборът би през април.

В дебюта на новия треньор Алесио Лисчи Леванте водеше с 2:1, а после и с 3:2, но пропиля една дузина чисти положения и допусна пълен обрат през второто полувреме.

Сержи Дардер даде аванс на каталунците с хубав удар в 6-ата минута, но гостите бързо изравниха чрез Хорхе де Фрутос в 11-ата.

Франсиско Гомес донесе първата преднина на Леванте в 26-ата минута, след което до паузата се наредиха пропуск след пропуск пред вратата на Диего Лопес. В 42-ата опитният страж спаси удар на излезлия сам срещу него Хосе Луис Моралес.

Звездата на Еспаньол в атака Раул Де Томас изравни в 49-ата, но Моралес се реваншира за пропуска си в 57-ата, възстановявайки аванса на Леванте.

Домакините успяха бързо да вкарат за 3:3 - чрез Хавиер Пуадо само три минути по-късно. После въпросният играч беше точен и за 4:3 в 76-ата, а шансовете на съперника намаляха значително в 78-ата, когато авторът на попадението за 1:1 Гомес беше изгонен с директен червен картон.

В даденото 8-минутно продължение в наказателното поле на Еспаньол имаше дискусионна ситуация за дузпа, но съдиите прецениха, че нарушение не е имало. Буквално в последната секунда пък Алехандро Кантеро от Леванте не успя под ъгъл да уцели опразнената врата.