Отборът на Елче надделя над Майорка с 1:0 като гост в среща от 24-ия кръг на испанското футболно първенство. Победата бе едва втора за Елче от началото на сезона, като тимът остава последен, 20-и във временното класиране в Ла Лига с 12 точки. Майорка загубата е втора поредна, а отборът заема десетата позиция с 31 точки в актива си.

И двата отбора имаха възможности за попадение преди аржентинецът Лукас Бойе да се разпише в 88-ата минута за 1:0 в полза на Елче след като засече центриране от ъглов удар.

Ведат Мурики вкара топката във вратата на Елче в седмата минута на добавеното време и бе готов да отпразнува изравнителния гол, но след намесата на системата за видеоарбитраж - ВАР попадението не бе признато заради нарушение в хода на атаката.