Отборът на Атлетик (Билбао) постигна знаменит обрат срещу госта си Виляреал, в първи 1/8-финален сблъсък от турнира за Купата на краля в Испания.

Баските губеха с 0:2, но стигнаха до успеха, най-вече благодарение на лидера си Ариц Адуриц.

Лео Баптистао откри резултата на "Сан Мамес" в 16-ата минута след като се възползва от грешка в защитата на домакините.

Седем минути преди почивката Саму Гарсия бе точен за 0:2 и смълча сериозно трибуните на стадиона.

Истинският екшън в мача обаче бе запазен за вторите 45 минути.

Само 9 минути след подновяването на играта Иняки Уилямс върна един гол за тима си, а още петнайсетина минути след това Адуриц върна сблъсъка в начална позиция, изравнявайки за 2:2.

Крайното 3:2 оформи Аймерик Лапорт, разписал се в 81-ата минута на двубоя.

Малко преди последния сигнал Марио Гаспар остави гостите с човек по-малко на терена, след като получи червен картон.

Реваншът от тази 1/8-финална фаза на надпреварата е след точно една седмица.