Бетис спечели с 1:0 гостуването си на Атлетик (Билбао) и направи важна крачка към това да си осигури място в европейските клубни турнири и през следващия сезон за сметка на съперника си.

Единственото попадение в мача падна още в шестата минута, когато Уилян Жозе се разписа с удар от въздуха. Бранителите на Атлетик не успяха да се справят с един британски тъч в наказателното поле, топката достигна до Жозе и той с удар с десния крак матира Унай Симон за 0:1.

Гостите можеха да удвоят аванса си в 40-ата минута, но Пол Акуоку уцели напречната греда с удар с глава.

Същата греда обаче спаси Бетис в 69-ата минута след много красив удар на Ойхан Сансет.

Наполи е новият шампион на Италия!

Дон Диего ликува на небето! Наполи отново е шампион на Италия

Равенство срещу Удинезе донесе Скудетото на "партенопеите"

Малко преди края на мача баските останаха в намален състав след груб фаул на защитника Дани Вивиан, а в последните секунди домакините пропуснаха да изравнят, след като Андер Ерера стреля в аут на празна врата.

С победата Бетис събра 52 точки от 33 кръга и е на шесто място. Атлетик Билбао е седми с 47 точки, колкото има и осмият Жирона.

В друг мач от кръга Райо Валекано се наложи с 2:1 над Валядолид.

И трите гола в срещата паднаха след почивката. Раул де Томас даде аванс на мадридчани в 48-мата минута, а десет преди края Серхио Камейо удвои. Валядолид стигна до почетно попадение чрез Серхио Леон в 84-тата минута, но гостите нямаха сили за нещо повече.

В класирането Райо Валекано е на девето място с 46 точки, докато Валядолид е на 16-о място с 35, само на точка над зоната на изпадащите.