33 години по-късно Наполи отново е на футболния връх в Серия "А". Мечтата на поколения тифози на тима се сбъдна, след като "партенопеите" постигнаха необходимия резултат срещу Удинезе (1:1) и вече са недостижими в крайното класиране с 16 точки пред втория Лацио, пет кръга преди края. Някъде там, на небесното царство, дива радост със сигурност е обзела и Диего Армандо Марадона, който за жалост не успя да види един от отборите на сърцето си с бленуваното Скудето.

Удинезе стартира уверено и с надеждата също да обърка плановете на съперника. И всичко вървеше по план, когато в 12-ата минута красиво попадение отбеляза Ловрич. Подаването дойде от Удоджи, който отлично видя непокрития свой колега в наказателното поле. Голът бе прегледан чрез ВАР, но реферът Росарио Абисо не намери нищо нередно.

Снимка 616950

Източник: EPA/БГНЕС

В 23-ата минута системата за видеоарбитраж отново влезе в употреба. Падането на Кварацхелия в полето обаче не бе категоризирано като дузпа. До паузата и двата тима си размениха по едно голово положение.

И тук някъде трябва да споменем, че голяма част от "Дачия Арена" в Удине беше изпълнена с тифози на Наполи. Те изпаднаха в дива радост с настъпването на 51-ата минута, когато Виктор Осимен изравни за 1:1. Гостите изпълниха корнер, при който Замбо-Ангиса и Ди Лоренцо на два пъти връщаха кълбото в опасната зона със силни изстрели. При удара на поляка Марко Силвестри отрази, а на точната позиция за добавка се оказа Виктор Осимен.

В 67-ата минута неаполитанците стигнаха до пълен обрат, но радостта им беше отнета от страничния съдия и вдигнатия флаг за засада.

До края Наполи просто дочака мечтания последен сигнал, който официализира Скудетото за клуба.

Снимка 616948

Шампионския мач на "Дачия Арена" бе предаван на живо на клубния стадион на Наполи, където атмосферата си беше като на реален футболен мач. Подготовката за шампионските празненства траеше около месец, а оттук насетне южният град ще тупти в ритъма на дивата еуфория от бленувания триумф. Очаква се играчите на тима да се приберат у дома към 02:00 часа българско време, а партито със сигурност ще продължи минимум до зори.