Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа - Бетис, постигна петата си победа в Ла Лига, след като направи обрат срещу Жирона за 2:1. Каталунците поведоха в резултата още в седмата минута чрез Арнау Мартинес.

Новият национал на Испания Борха Иглеасиас успя да изравни от дузпа в 15-ата минута. Малко по-късно треньорът на Жирона Микел бе изгонен от пейката с червен картон. в 71-вата минута Играесиас донеса пълния успех на тима от Севиля с прецизен удар в десния ъгъл извън наказателното поле. Бетис вече има 15 точки от 6 мача, като разделя второто място в класирането с Реал Мадрид.

В друг мач от първендството Реал Сосиедад се наложи над Еспаньол също с 2:1. Всичките попадения в срещата паднаха в първия половин час. Александър Сьорлот изведе баските напред в резултата, но Еспосито изравни почти веднага за Еспаньол. Браис Мендес вкара втория гол за Реал Сосиедад, който се оказа и победен. Домакините събраха 10 точки и се изкачиха до осмо място в класирането. Еспаньол остава на незавидната 17-а позиция.

По-рано днес Виляреал и Севиля завършиха 1:1.

Атлетик Билбао - Райо Валекано 3:2 в Ла Лига