Реал (Мадрид) стигна само до 1:1 при гостуването си на Бетис в среща от 16-ия кръг на Ла Лига.

С дежурното си попадение голмайсторът на първенството Джуд Белингам изведе столичани напред в 53-тата минута, но изключителен шут на Айтор Руибал в 66-ата се оказа неспасяем за вратаря.

Преди двубоя "белите" деляха първото място с Жирона, който утре излиза срещу Барселона.

Хетафе - Валенсия 1:0 в двубой от Ла Лига

Хетафе пречупи девет от Валенсия

Борха Майорал донесе успеха на домакините

Наставникът на гостите Карло Анчелоти гласуваше доверие от първата минута на Лука Модрич. Направи впечатление, че хърватинът често действаше изнесен напред като "фалшива деветка". И днес титулярният вратар Кепа отново беше на пейката за сметка на Андрий Лунин.

Реал (Мадрид) стигна до щастливо попадение на Браим Диас в 16-ата минута, но то не беше зачетено, тъй като се оказа, че Родриго е бил в засада при атаката.

В 53-ата взеха аванс след попадение на Джуд Белингам. Тогава английският футболист направи двойно с Браим Диас и с лекота преодоля Руи Силва за 1:0.

Бетис успя да изравни в 66-ата, когато десният бек Айтор Руибал изненада Лунин с далечен и прецизен шут, който спря в мрежата за крайното 1:1.

Алавес - Лас Палмас 0:1 в мач от Ла Лига