Отборът на Реал (Мадрид) се наложи като гост с 2:1 при гостуването си на Реал Сосиедад в среща от 22-ия кръг в испанската Примера дивисион.

По-най добрия начин в игра за Реал се завърна бившият капитан на националния отбор на Англия Дейвид Бекъм, който реализира за 1:1.

Халфът не влизаше в сметките на наставника Фабио Капело повече от месец, като не се бе появявал в игра при загубата на тима му от Депортиво на 7-и януари. Последното попадение на 31-годишният футболист бе на 9-и декември, когато "ел галактико" загуби с 1:2 от Севиля.

По този начин „белия балет” прекъсна черната си серия от неубедителни игри напоследък и с актив от 41 точки заема третата позиция в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Вторият Севиля има точка повече и по-късно гостува на 14-я в подреждането състав на Бетис.

Домакините излязоха напред в резултата още в осмата минута, като точен бе Аранбуру. Още до почивката обаче Реал успе да възстанови паритета, като прекрасното изпълнение на Дейвид Бекъм не остави шансове за стража на домакините.

В самото начало на второто полувреме Рууд ван Нистелрой отбеляза за 1:2, което се запази до края на мача и Реал грабна трите точки.

Утре са срешите: Селта – Еспаньол; Хетафе – Валенсия; Химнастик – Осасуна; Леванте – Рекреативо; Майорка – Сарагоса; Виляреал – Депортиво; Барселона – Расинг Сантандер; Атлетико (М) – Атлетик (Б)