Страхотно попадение на Араухо със странична ножица!

Какъв дебютен гол за тима на централния бранител!

ПРОПУСК!

Не успява да намери добре топката.

Малшанс за гостите.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+8′

Първото полувреме започна с известен натиск на гостите. На два пъти Гедеш получаваше добри възможности за изява, но избираше да стреля от наглед невъзможна ситуация, вместо да подава към някой от съотборниците си.

В 19-ата минута Черишев и Гая си попречиха, като поискаха да завършат атака на "прилепите", но вместо това нито един от двамата не съумя да насочи топката към целта.

В 29-ата минута Солер, необезпокояван от защитата на каталунците, намери пролука за отправяне на изстрел и шутира мощно от границата на наказаталното поле. Тер Щеген спаси.

При последвалото изпълнение на корнер обаче никой не покри Диакаби, който не остави шансове на вратаря на "блаугранас" с глава за 0:1.

В самия край на полувремето Черишев центрира, а Гомес стреля, но по някакъв начин, не и без известна доза спортно щастие, Тер Щеген спаси.

Още в следващата атака Гая задържа Гризман в наказателното поле и французинът падна на тревата. Реферът посочи бялата точка и вдигна червен картон на капитана на "прилепите". След разглеждане на ситуацията с ВАР системата, Гая бе предупреден официално, но получи само жълт картон.

Дузпата обаче остана. Зад топката на бялата точка застана Меси, който стреля силно, но вратарят изби. При последвалото разиграване Меси се реваншира на тима си и вкара с глава за 1:1.

Тази ситуация също бе разгледана с ВАР, като останаха известни съмнения, че Лионел Меси е бил в засада. Повторенията не показаха такава да е налична и голът бе признат.

Преди почивката арбитърът пусна 7 минути продължение, но в тях до отбелязване на нови попадения не се стигна.

45+7′

Почивка.

45+5′

Жълт картон за Бланко.

45+4′

ПРОПУСК на Меси!

Доменек спасява!

След това Лионел праща топката в мрежата с глава...

Снимка 510494

И това положение ще бъде разгледано с ВАР системата.

Съмненията са за засада на Меси...

Няма такава!

ГОЛ на Меси!

643-и гол за него с екипа на Барселона!

Снимка 510497

45+1′

ДУЗПА за Барселона!

Червен картон за Гая!

Задържа с двете си ръце Гризман!

Снимка 510493

След разглеждане на ситуацията със системата ВАР - жълт картон за Гая.

Но дузпата остава.

45′

Черишев центрира!

Гомес засича с глава!

Невероятно спасяване на Тер Щеген!

Снимка 510492

Барселона оцелява в тази ситуация единствено заради вратаря си!

43′

Брейтуайт пада на тревата.

От Барселона искат дузпа.

Реферът показва, че става дума за симулация.

Повторенията не са съвсем убедителни.

41′

Бланко сменя Муса.

37′

Преса на Валенсия.

Барселона би следвало да опитва да упражни такава, но не получава подобна възможност.

34′

Рачич остава да лежи на тревата, след съприкосновение със съперников футболист.

Ще получи медицинска помощ.

30′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Диакаби бележи за "прилепите".

Снимка 510487

Абсолютно непокрит в наказателното поле, след центриране от корнер, футболистът на Валенсия не пропуска!

Предимство за гостуващия отбор!

29′

Мощен изстрел на Солер!

Тер Щеген спасява!

Ударът бе от границата на наказателното поле, като никой не спря футболиста на Валенсия.

26′

Черишев и Гая си попречиха!

Ситуацията изглеждаше добре за гостите, но в последния момент се получи неразбирателство между атакуващите състезатели на тима.

Късмет за домакините.

21′

Гедеш стреля от много далечна дистанция.

Неточно.

Двама негови съотборници нахлуваха на скорост в полето на Тер Щеген.

17′

Прострелно центриране на Алба.

Топката стига до Меси, но му е отнета от двама бранители.

Зорко охраняван е аржентинският гений на Барселона.

14′

Центриране от корнер.

Топката стига до оставения непокрит Вас.

Той шутира високо над целта.

Не стана ясно дали се опита да подава.

13′

Жълт картон за Гризман.

11′

Опит за извеждащо подаване към Коутиньо.

Без успех.

Защитата на гостите се справя на ниво.

8′

Меси подава към Алба.

Той търси Коутиньо.

Топката е изчистена в корнер.

3′

Гедеш си освобождава пространство.

Стреля по диагонала!

Покрай вратата.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

"Камп Ноу" в пълния му блясък.

Снимка 510484

Снимка 510483

1′

Тринкао Коандреди

Барселона и Валенсия излизат един срещу друг в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Камп Ноу" започва в 17:15 часа.

И двата клуба записват слаб полусезон за своите стандарти, затова и крайният резултат днес изглежда доста неясен.

Каталунците са пети в таблицата и поеха глътка въздух след две измъчени победи, докато "прилепите" нямат успех от 8 ноември.

Снимка 501591

Нещо повече - победата на Валенсия с 4:1 над Реал (Мадрид) преди близо месец и половина беше единствена за клуба за последните девет кръга.

Валенсия победи Реал (Мадрид) с 4:1

Валенсия заби нов звучен шамар на Реал (Мадрид)

"Прилепите" разбиха "белите" с 4:1

Барса пък загуби само два пъти в последните си 38 шампионатни домакинства.

Роналд Куман недоволства от програмата на Барселона

"Убиваме играчите!"

В миналия кръг Барселона победи трудно временния лидер Реал Сосиедад и се доближи до върха, изкачвайки се до 5-ото място с актив от 20 точки.

Валенсия пък започна още по-колебливо кампанията и в момента заема 13-о място с едва 14 точки.

Коутиньо отново се оказва ненужен за Барселона

Педри "изяжда" мястото му в клуба

За днешната среща Роналд Куман няма да може да разчита на трима контузени играчи - Ансу Фати, Сержи Роберто и Жерар Пике.

За Валенсия отсъстват също трима играчи - Кевин Гамейро, Тони Лато и бившият вратар на Барса Яспер Силесен.

Лапорта: Трябва да положим много усилия, за да продължи приказката на Меси и Барса

"Не мисля, че той е взел окончателно решение"