Валенсия разби Реал (Мадрид) с 4:1 у дома в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема даде аванс на "кралете", но Карлос Солер вкара хеттрик от дузпи, а Рафаел Варан си вкара автогол.

С успеха "прилепите" събраха 11 точки и излязоха на 9-о място във временното класиране. "Белите" са 4-и с 16 пункта. Лидер е Реал Сосиедад с 20 точки.

Началото на мача беше обещаващо за "лос бланкос". В 23-ата минута Карим Бензема получи топката пред наказателното поле и нанесе силен удар. Вратарят на Валенсия Жауме Доменек нямаше добра видимост и кълбото попадна във вратата му за 0:1.

Снимка 504456

В 29-ата минута Лукас Васкес игра с ръка в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Карлос Солер застана зад топката, но Куртоа спаси. При добавката Солер нацели гредата, а притичалият Юнус Муса прати топката във вратата. След сигнал от ВАР реферът видя, че Муса и играч на Реал са навлезли в наказателното поле преди изпълнението. Така дузпата беше пребита. Солер избра същия ъгъл, но този път реализира за 1:1.

В 43-ата минута "прилепите" стигнаха до пълен обрат. Домакините развиха атака отляво, последва центриране в наказателното поле, а Рафаел Варан прати топката в собствената си врата.

Ас на Реал (Мадрид) смени Фати в националния отбор

Марко Асенсио отново е част от "Ла Роха"

В началото на второто полувреме Канг-Ин Лий стреля силно, Куртоа успя да чукне топката, която се отклони в гредата. В 51-ата минута Гая се справи лесно с Рамос и нанесе силен удар, Куртоа изби, но топката стигна до Макси Гомес. Марсело връхлетя върху уругваеца и съдията Хил Мансано отново посочи бялата точка. Карлос Солер смени ъгъла на изпълнението и отново вкара от бялата точка - 3:1.

Валенсия получи нова дузпа в 59-ата минута. Този път за игра с ръка на Серхио Рамос. Солер отново застана зад топката и вкара за 4:1.

Снимка 504458

В 75-ата минута в игра се появи Мариано Диас на мястото на получилия травма Бензема.