Турнир: Купа на Краля Стадион: Зрители: 50959

Барселона трудно победи Валенсия с 1:0

Барса направи първата крачка към финала за Купата на Краля

"Блаугранас" победиха Валенсия с 1:0 в първи полуфинален мач

88′

СИЛЕСЕН!! Макар и привидно спокоен, Барса можеше да изпусне този мач в самия му край. Санти Мина бе забравен от отбраната на домакините и само интелигентната намеса на вратаря Силесен, спаси селекцията на Ернесто Валверде от неочаквана издънка.

Снимка 337771

Източник: EPA/БГНЕС

82′

Последна смяна за Валенсия - Санти Мина се появява в игра вместо Родриго Морено.

80′

АЛКАСЕР!!! Резервата Пако Алкасер напомни за себе си с чудесно изпълнение в 80-ата минута. Испанският национал бе близо до това да накаже бившия си клуб, след като отправи зверско воле извън наказателното поле. Жауме Доменек обаче прецени добре ситуацията и изби в корнер.

77′

Меси! Лионел Меси опита да пречупи съпротивата на противника с втори гол. Аржентинецът изпълни по отличен начин един пряк свободен удар, ала коженото кълбо мина на сантиметри от гредата.

Снимка 337766

76′

Феран Торес ще се опита да разнообрази играта на Валенсия, заменяйки Карлос Солер.

72′

Капитанът на Барселона - Андрес Иниеста е заменен от нападателя Пако Алкасер.

68′

В минутите след гола, Иван Ракитич отстъпва мястото си на Паулиньо.

67′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 1:0!! ЛУИС СУАРЕС!!! "Блаугранас" все пак дочакаха своя шанс и поведоха в резултата след 67 минути. Луис Суарес реализира своя 13 гол в последните си 11 мача. Уругваецът остана непокрит на втора греда и майсторски с глава засече перфектно центриране на Лео Меси.

56′

Първа промяна в лагера на Барселона - в игра се появява Коутиньо, напуска Алейш Видал.

55′

Валенсия заигра доста по-различно през втората част. "Лос че" заредиха няколко много опасни атаки, като при една от тях само грешната преценка на резервата Максимович, може би лиши селекцията на Марселино от изненадващо, но и напълно заслужено попадение.

Снимка 337765

53′

Карлос Солер също вижда жълтия цвят на картона.

52′

Официално предупреждение за Лусиано Вието, който репликира главния съдия.

51′

Яспер Силесен беше на мястото си в 51-ата минута, след като закова прегръдките си удар от сериозна дистанция на Дани Парехо.

48′

Подновяването на играта можеше да донесе радост за селекцията на "лос кулес". Лионел Меси се разходи из отбраната на Валенсия, но ударът му намери външната част на мрежата.

46′

На почивката треньорът на гостите се наложи да прави принудителна смяна. Вместо контузилия се Андреас Перейра, в игра се появи бившият футболист на Астана - Неманя Максимович.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 337768

45′

ПОЧИВКА!

44′

Валенсия отговори по някакъв начин на каталунския натиск с добра възможност пред Мартин Монтоя. Бившият играч на Барселона се включи от втора позиция и отправи много тежък удар, който не принуди Силесен да демонстрира своя рефлекс.

38′

Ядосаният Андреас Перейра опита да контузи тежко Лео Меси, но бе пожален само с жълт картон.

37′

ШАНС ЗА БАРСА!!! Домакините най-сетне стигнаха до голова възможност в 37-ата минута. Намиращият се близо до страничната греда Андрес Иниеста отправи подаване успоредно на голлинията. Публиката вече виждаше как Луис Суарес бележи с лекота в опразнената врата, но в решителния момент стражът Доменек отклони подаването с върха на своите пръсти.

Снимка 337769

34′

Сержи Роберто получава първия жълт картон в мача, след като закачи с бутоните Андреас Перейра.

24′

Лионел Меси с опит за извеждащ пас към Луис Суарес. Уругваецът обаче е изпреварен от добре позициониралия се Рубен Везо.

20′

Барса "затяга обръча" пред Доменек, но до този момент стражът не е трябвало да се намесва решително.

Снимка 337764

14′

Алейш Видал опита да "убие" скуката със зверско воле от границата на наказателното поле. Акробатичният му изстрел се получи, но за негова жалост мина високо в аут.

9′

За разлика от реванша с Еспаньол, домакините демонстрираха далеч по-премерени изяви в атака. 10 минути след първия съдийски сигнал, Лео Меси навлезе в наказателното поле на съперника в характерния си стил. Стремежът му за голова асистенция обаче не се увенча с успех.

3′

Никой на "Камп Ноу" не бе изненадан от първите минути на тази среща. Барселона моментално натика своя съперник в собственото му наказателно поле. Дебютните опити на "блаугранас" за нещо по-опасно бяха няколко добри пробива по крилата, които обаче така и не се превърнаха в пас за Луис Суарес. От своя страна, Валенсия дебнеше умело именития си противник на контраатака. Тайното оръжие на "прилепите" се казваше изключително подвижният нападател - Родриго Морено.

1′

24. Йери Мина 6. Неманя Максимович

Отборите на Барселона и Валенсия се изправят един срещу друг в първи полуфинален двубой за Купата на Краля. "Блаугранас" са считани освен за фаворит в двойката, а и като главен претендент за спечелването на трофея, след като мадридските Реал и Атлетико отпаднаха на предходния етап.

Барса продава Дин през лятото, търси нов ляв бек и централен защитник

Мина ще бъде преотстъпен

"Прилепите" сякаш са абонирани да играят с Барса стъпало преди мечтания финал. Те обаче едва ли ще помнят с добро 2016 година, когато под ръководството на Гари Невил загубиха първия мач на "Камп Ноу" с унизителното 0:7. Подобен кошмар, поне на първо четене, не се очаква от сегашната селекция на Марселиньо.

Валенсия върви добре и в шампионата, а за да достигне до мач с Барса за Купата, трябваше да отстрани Алавес след изпълнението на дузпи. Гостите няма да могат да разчитат на играчи като Джейсон Мурильо, Гонзало Гедеш, Гарай и Кондогбия, но за сметка на това сред титулярите се завръщат основни фигури като Карлос Солер и Габриел Паулища.

Барса дава 30 милиона евро за Артур, Гремио иска 36

Преговорите продължават...

От своя страна Барселона ще се опита да реши всичко още днес на свой терен. Ернесто Валверде гласува доверие на всички свои титуляри, а традиционно в този турнир, на вратата ще бъде холандецът Яспер Силесен. Двубоят тази вечер пропускат контузените Вермаелен, Дембеле и Андре Гомес. Извън групата поради тактически съображения е оставен португалецът Нелсон Семедо.

Ернесто Валверде: Коутиньо дава гъвкавост на Барса, Деулофеу не игра с успех

"Ще е трудно срещу Валенсия"

Всеки път, когато "блаугранас" са елиминирали този противник на полуфиналите, след това са печелили трофея. Главен съдия на срещата тази вечер е Санчес Мартинес.

В другата полуфинална двойка противници са Леганес и Севиля, които вчера завършиха 1:1.

ГЛЕДАЙТЕ БАРСЕЛОНА - ВАЛЕНСИЯ ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4