Отборът на Барселона не се подаде на напрежението, защитавайки първото си място в Ла Лига и след този кръг. Каталунците съкрушиха един от най-коварните отбори в първенството - Селта с 5:0.

Реал (Мадрид) съкруши Ейбар с 4:1 като гост

Този път драми нямаше - Реал с резонен успех над баски

Карим Бензема се събуди

Селекцията на Лучо Енрике се представи на познатото си напоследък високо ниво, а отбелязаните куп попадения накараха хората на "Ноу Камп" да вярват, че подобен брой ще паднат и в мрежата на ПСЖ, за да могат чудодейно да бъдат елиминирани "принцовете" от Шампионската лига. Припомняме - Барса падна в първия осминафинален двубой със сензационното 0:4.

Два гола за успеха днес отбеляза аржентинската звезда Лео Меси, а по един добавиха Неймар, Ракитич и Умтити.

Снимка 281753

Началото на този двубой не изненада никой на "Камп Ноу". Барселона моментално се впусна в атаки, докато Селта се опитваше да издебне своя именит противник на контра. В 14-ата минута стражът на гостите - Серхио Алварес тябваше да се справя с първата по-опасна ситуация. Лео Меси и Неймар демонстрираха отличното си партньорство на терена, което завърши с изстрел на аржентинеца, но право в обсега на вратаря.

Малко след това Неймар зарадва публиката с опита за прехвърлящ изстрел от много малък ъгъл, който обаче не сполучи. Късметът продължаваше да бъде на страната на галисийци и в 19-ата минута, когато само чудо ги спаси от гол. Луис Суарес беше изведен фронтално срещу вратата и сантиметри го разделиха от гол след ниско насочване. При добавката Меси също тресна гредата.

Сякаш от нищото белята на "Ноу Камп" можеше да стане в 23-ата минута, когато Самуел Умтити не прецени добре едно свое изчистване и "подари" коженото кълбо на Факундо Ронкалия, който от удобна позиция прати топката над гредата.

Снимка 281754

Така се стигна до 24-ата минута, когато най-логичното се случи - Барселона поведе. Лео Меси тръгна на самостоятелен рейд малко след центъра. Навърза трима бранители на Селта, след което с фантастичен изстрел от границата на наказателното поле направи 1:0.

До почивката "блаугранас" съумяха да достигнат до комфортния аванс 2:0. Главен виновник за това отново беше Лео Меси, който пусна задължаващ пас зад отбраната за Неймар, който явно тази вечер си беше наумил, че ще вкара гол с прехвърлящ изстрел и този път му се получи. Елегантно копване, което обра овациите на всички фенове!

Виляреал с важен успех при домакинството си на Еспаньол

„Жълтата подводница“ плава към зона „Шампионска лига“

Втора поредна победа за селекцията на Франс Ескриба

Каталунската класика бе факт в 57-ата минута, когато комбинация Меси-Рафиня - Ракитич завърши с попадение отблизо на хърватската звезда. Лео Меси пък продължи да раздава асистенции на своите съотборници, като в 61-ата минута ощастливи бранителя Самуел Умтити, който вкара първия си гол в испанското първенство.

И както подобава, точка на този голов спектакъл сложи маестро Меси с попадение в 64-ата минута. Легендата с №10 буквално се позабавлява отново с отбраната на Селта, след което прати топката в незащитения ъгъл на Алварес.

Снимка 281751

До края домакините намалиха оборотите, спестявайки сили за съдбоносния реванш срещу ПСЖ в Шампионската лига.

В следващия кръг от Ла Лига на Барса предстои много тежко гостуване на Депортиво Ла Коруния. Селта пък приема намиращия се в страхотна форма тим на Виляреал.

БАРСЕЛОНА - СЕЛТА 5:0

1:0 Меси (24"), 2:0 Нейамр (40"), 3:0 Ракитич (57"), 4:0 Умтити (61"), 5:0 Меси (64")

СТАДИОН: "Ноу Камп"

СЪДИЯ: Хеус Хил

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Пике, Алба, Умтити, Ракитич, Бускетс, Роберто, Рафиня, Меси, Суарес, Неймар (резерви: Силесен, Суарес, Туран, Иниеста, Масчерано, Алкасер, Дин)

СЕЛТА: Алварес, Ронкаля, Кабрал, Майо, Гомес, Кастро, Васс, Радоя, Аспас, Гуидети, Боннгонда (резерви: Вилар, Диас, Систо, Бове, Йозабед, Планас, Роси)