Виляреал записа втори пореден успех в Примера Дивисион. Селекцията на Фран Ескриба надигра с 2:0 Еспаньол. По този начин "жълтата подводница" стабилизира позициите си в Топ 6. Четвъртото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионска лига е на само 3 пункта разстояние и към днешна дата е заето от Реал (Сосиедад).

Двубоят на "Естадио де ла Серамико" започна с добра игра на домакините, които още във втората минута можеха да се разпишат, ако не беше фрапантният пропуск на Седрик Бакумбу. Отлични думи тук трябва да кажем и за блестящата реакция на Диего Лопес, който със сигурност спаси своите от попадение.

Реал (Мадрид) съкруши Ейбар с 4:1 като гост

Този път драми нямаше - Реал с резонен успех над баски

Карим Бензема се събуди

Изненадата бе на път да се случи в 22-ата минута, когато Морено от състава на гостите вкара гол, ала той бе отменен от главния съдия на срещата заради фаул в атака.

След по едно разменено положение и за двата тима, Виляреал се оттегли с гол преднина на почивката. Секунди преди съдийския сигнал за пауза на Бенгоечея, в прегръдките на своите колеги се оказа Роберто Сориано. Марио Гаспар се оказа най-съобразителен при едно меле, след което подаде за италианеца, който отблизо направи 1:0.

Вторият гол на успокоението падна 10 минути преди края на мача. Диего Лопес спаси по фантастичен изстрел на Тригерос, ала отбраната на Еспаньол не успя да изчисти и така дари възможност на Бакумбу също да пробва своя удар. Топката се рикошира в страничната греда на вратаря, удари се в неговия гръб и в крайна сметка премина зад голлинията за финалното 2:0.

ВИЛЯРЕАЛ - ЕСПАНЬОЛ 2:0

1:0 Сориано (45"), 2:0 Диего Лопес-автогол (80")