Отборът на Реал (Мадрид) демонстрира, че проблемите от мача с Лас Палмас са забравени, след като разнебити седмия в Примера - Ейбар с 4:1. Гостуването на скромния баски тим се оказа изненадващо лесно за хората на Зидан, които още до почивката водеха с класика. Силен мач, след поредица от слаби, изигра Карим Бензема, който вкара два гола и асистира за този на Хамес Родригес. Другото попадение беше дело на младия талант - Марко Асенсио.

Така "кралете" временно излязоха начело в Ла Лига, събирайки с точки повече от преследвача си Барселона. Каталунците тази вечер домакинстват на Селта и при триумф отново може да поведат колоната. Нека не забравяме обаче, че Реал има мач по-малко и реално все още има шанс да бъде едноличен лидер в определен момент от шампионата.

Снимка 281709

Видимо амбицирани да се докажат след грешната стъпка с Лас Палмас, момчетата на Зинедин Зидан буквално "грабнаха" своя опонент още от първия съдийски сигнал. Резултат логично бе открит в 14-ата минута, когато Асенсио отправи нещо средно между удар и подаване. То не намери нужния адресат, но в крайна сметка дебнещия на далечна греда - Карим Бензема отправи диагонален шут, спасен с мъка от Жоел. Пред французина обаче се откри шанс за добавка и този път пощада нямаше - 0:1!

Головият фестивал на Карим продължи и в 25-ата минута. Хамес Родригес центрира от пряк свободен удар. Отбраната на Ейбар действа доста статично. Като цяло баските държаха под око Серхио Рамос, но злото за тях сътвори Бензема, който от няколко метра не прости на Жоел.

Набрали нужното самочувствие, "кралете" сякаш с лекота стигнаха до класиката още в 29-ата минута. Този път Бензема и Хамес си размениха ролите. Французинът асистира, а Родригес с летящ шпагат реализира доста красиво попадение в мрежата на Ейбар.

Снимка 281707

До почивката Карим Бензема можеше да фиксира и своя хеттрик, но този път Йоел сътвори важно спасяване.

Четвърти гол на "Мунисипал де Ипура" все пак имаше. И той отново беше в мрежата на Ейбар. Маркос Асенсио се откъсна зад отбраната на домакините, но предпочете подаване към Хамес. Ударът на колумбиеца срещна гредата, а при добавката топката стигна за Асенсио, който на празна врата не сгреши.

Домакините успяха да спасят поне малко своята чест в 72-ата минута, след като Пеня отбеляза с глава след центриране на Педро Леон. Голът обаче бе дълго оспорван от звездите на Реал, тъй като Начо бе ударен с ръка от автора на асистенцията.

Снимка 281706

ЕЙБАР - РЕАЛ (МАДРИД) 1:4

0:1 Бензема (14"), 0:2 Бензема (25"), 0:3 Хамес (29"), 0:4 Асенсио (60"), 1:4 Пеня (72")

СТАДИОН: "Мунисипал де Ипуруа"

СЪДИЯ: Хосе Гонзалес

ЕЙБАР: Жоаел, Рамис, Дос Сантос, Луна, Капа, Леон, Адиан, Гарсия, Ескаланте, Пеня, Енрих (резерви: Риесго, Галвес, Ривера, Инуй, Кике, Арбила, Бебе)

РЕАЛ (МАДРИД): Навас, Рамос, Пепе, Данило, Начо, Модрич, Родригес, Каземиро, Асенсио, Бензема, Васкес (резерви: Кико Касия, Карвахал, Кроос, Марсело, Ковачич, Диас, Иско)