Барселона продължава да радва феновете си с добра игра и победи. Селекцията на Шави Ернандес се изкачи до второто място в Ла Лига, след като заслужено спечели домакинството си на Севиля с 1:0. В герой за "блаугранас" се превърна халфът Педри, отбелязал страхотно попадение в 72-ата минута.

Каталунците доминираха изцяло в срещата, като е цяло чудо, че тя не завърши при по-разгромен резултат. Веднъж гредата удари Пике, а с пропуски се отличиха Араухо, Дембеле и Феран Торес.

Валенсия - Кадис 0:0 в мач от Ла Лига

Валенсия пак не можа да надвие Кадис

"Прилепите" се отдалечават от челните позиции

Селекцията на Шави стартира активно и демонстрира, че ще иска да продължи добрата си домакинска серия срещу севилци.

Снимка 569288

Източник: EPA/БГНЕС

Още в 13-ата минута Барса можеше да поведе, но изстрелът му отблизо с глава не намери целта. В 25-ата гостите поискаха дузпа в своя полза, тъй като Марсиал отблизо шутира в ръката на Роналд Араухо. Това обаче не се оказа достатъчно основание главният арбитър да отсъди наказателен удар.

В ответната атака Усман Дембеле показа скоростна техника в наказателното поле, но Диего Карлос се намеси решително и блокира паса му.

"Блаугранас" бяха близо до откриването, когато Дембле опита да свали с глава за Обамеянг или Феран Торес, но всеки един от изброените се размина с коженото кълбо.

Бетис победи Осасуна с 4:1 в мач от Ла Лига

Бетис остава в лютата битка за Топ 4

Севилци разгромиха Осасуна с 4:1

Вратарят на Севил Ясин Бону трябваше да се намесва решително в продължението на първата част. Тогава Обамеянг получи пас в коридор и отправи изстрел към десния ъгъл на мароканския национал, който обаче направи класно спасяване.

Снимка 569286

Второто полувреме започна с първи шанс за нападението на Севиля. Дани Алвеш изгуби топката край тъчлинията и андалусийци се впуснаха в контраатака. Финалният изстрел на Окампос беше отразен от Тер Стеген. Подобна ситуация "рохибланкос" имаха и в 55-ата, но центрирането на Хесус Навас не намери своя мечтан адресат.

В 63-ата минута Роналд Араухо се бе включил при корнер за Барселона и можеше да реализира откриващото попадение. Уругваецът насочи отлично с глава, но Ясин Бону изби с дясната си ръка. Почти веднага бившият любимец на "Камп Ноу" Иван Ракитич завъртя опасно топката от пряк свободен удар.

Алетик (Билбао) победи Елче с 2:1 в Ла Лига

Атлетик (Билбао) остава близо до зона "Европа"

"Лъвовете" сразиха Елче с 2:1

Селекцията на Шави продължи да тормози своя опонент след корнери. В 68-ата Пике надскочи персоналния си пазач, но изстрелът му с глава намери напречната греда.

В 72-ата минута храмът на каталунският гранд кънтеше мощно "Педриии, Педриии!". И с основание! Нисичкият халф обра овациите на феновете, след като реализира страхотно откриващо попадение. Полузащитникът на два пъти направи за смях футболисти на Севиля и шутира класно по земя, за да не остави шансове на Ясин Бону.

Снимка 569285

Последваха минути, през които Барса можеше и да удвои своята преднина, но за кой ли път неточности в завършващия удар имаше Феран Торес.

В 91-ата минута плановете на "блаугранас" можеха да се объркат. Тер Стеген сбърка при намесата си да изчисти центриране, но бързо се реваншира с ключова намеса при изстрел отблизо на Аугостин.

Хетафе победи Майорка с 1:0