Барселона загуби от Реал Сосиедад с 1:2 в среща от 35-тия кръг на Ла Лига. Микел Мерино откри резултата за гостите още в 6-ата минута, а Александър Сьорлот добави още едно попадение за баските в 72-рата минута. Роберт Левандовски върна един гол за домакините в 90-ата минута, но за повече нямаше време.

Жирона - Виляреал 1:2 в мач от Ла Лига

Виляреал удари Жирона в последната секунда

Драматичен развой на събитията

Така каталунците допуснаха първа домакинска загуба в Ла Лига за сезона, Барселона вече си бе осигурил титлата в първенството и до голяма степен не подходи сериозно към двубоя. Победата обаче бе важна за гостите от Сан Себастиан, които се борят за мястото си в топ 4 с Виляреал, като вече имат пет точки преднина пред "жълтата подводница".

Със загубата Барселона прекъсна серията си от три поредни победи в първенството. Чави Ернандес имаше известни кадрови проблеми, като не можеше да използва контузените Педри и Роналд Араухо, а Гави бе наказан.

След последния съдийски сигнал "блаугранас" получиха бленуваната си шампионска титла, а капитанът Серхио Бускетс имаше повече от емоционално сбогуване с изпълнения до краен предел стдион "Камп Ноу".

Атлетик (Билбао) - Селта 2:1 в мач от Ла Лига