Атлетик (Билбао) надви Селта с 2:1 благодарение на попаденията на Иняки Уилямс в 5-ата минута и на Алекс Беренгуер в 54-ата. Но също толкова важни бяха намесите и на вратаря Унай Симон, който буквално отказа гостите от Виго. Тимът на Билбао е на 8-о място с 47 точки, на 1 от 7-ия Жирона.

Момчетата на треньора Ернесто Валверде поведоха още в 5-ата минута благодарение на прекрасното центриране на ветерана Оскар де Маркос от дясното крило. То намери главата на Уилямс, а ударът попадна във вратата.

Пет минути след началото на второто полувреме домакините бяха облени от студен душ заради точния до милиметри изстрел на норвежкия нападател Йорген Странд Ларсен, който овладя топката след подаване на Мигел Родригес.

В 56-ата минута Беренгуер направи 2:1 с мощен изстрел извън наказателното поле, а дори можеше да вкара и трети гол за домакините от Билбао, но гредата спря изстрела му. В последните 15 минути дойде времето и на Симон, който отрази два поредни удара от 10-ина метра.

Жирона - Виляреал 1:2 в мач от Ла Лига